Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

4x krátce: Pochybné smlouvy v Česku; uhlí jako ilegální palivo

4x krátce: Pochybné smlouvy v Česku; uhlí jako ilegální palivo

Finanční úřady zahájily hon i na poctivé firmy. A Finsko přitvrzuje v boji za čistší vzduch. Co píše denní tisk?

Poctivé firmy se mohou kvůli ručení DPH dostat do potíží

Finanční úřady kontrolují ručitele DPH mnohem více než dříve, uvádí MF Dnes. Tímto způsobem loni doměřily na dani o 10,6 miliardy navíc. Zavedení kontrolního hlášení o DPH prověřuje finanční správa u všech společností, které mezi sebou obchodují. I ty poctivé si musí dávat pozor, aby se do podvodů nezapletly. Podvodníkovi totiž může naletět seriózní nic netušící firma, která od něj zboží koupí a nabídne dál.

......autor: Shutterstock

Česko jako bezpečná destinace

Růst ekonomiky je znát i na cestování, píšou Hospodářské noviny. Na letišti Václava Havla létá stále více Čechů. Díky rostoucí globální ekonomice lidé více cestují. Letecké společnosti jim vycházejí vstříc a nabízejí více letů. Česku pomáhá i migrační krize, protože platíme za bezpečnou destinaci. Česko je šestou nejbezpečnější destinací světa a turisté z Asie na to slyší. Nově zavedenými linkami létají i Češi, jejich podíl mezi cestujícími na letišti se pohybuje kolem 36 procent. 

Letiště Václava HavlaLetiště Václava Havlaautor: Profimedia.cz

Uhlí jako ilegální palivo

Finsko učinilo radikální krok k ochraně klimatu. Spalování uhlí v elektrárnách by tam mělo být od roku 2030 nelegální. Vládní návrh projedná tamní parlament v březnu. Krok jen potvrzuje snahu země vytěsnit ze svého energetického mixu fosilní paliva, píše E15.

Uhlí, ilustrační fotoUhlí, ilustrační fotoautor: ČTK

Podivná smlouva s majitelem „Dalíkovy" vily

Státní zemědělský a intervenční fond uzavřel v květnu další smlouvu na prezentaci značky Klasa s firmou Dedeman. Jako její jediný majitel je zapsána britská Vitasoft Growth Limited, skořápka se zastřeným koncovým vlastníkem, informují Lidové noviny. Ředitel a jednatel je Markus Hasler, lichtenštejnský podnikatel, který v roce 2009 pronajal vilu v Monte Argentariu Marku Dalíkovi pro dovolenou expremiéra Mirka Topolánka. Na zakázku nebylo vypsané výběrové řízení a důležité informace ve smlouvě chybí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek