Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

5 důležitých věcí, které byste dnes měli vědět

5 důležitých věcí, které byste dnes měli vědět

Sobotka zhodnotí práci svého kabinetu, Evropská komise bude jednat o dění v Polsku a navrhne pilotní projekt na přenesení daňové povinnosti u DPH, takzvaný reverse charge. Podívejte se, jaké zprávy byste dnes měli sledovat.

Pokračuje vyšetřování berlínského útoku

Po propuštění původně podezřelého z teroristického útoku na vánočním trhu v Berlíně německá policie pátrá dál. Obyvatelé Berlína mají být podle policistů ostražití. Pachatel teroristického činu je totiž stále na svobodě a pravděpodobně ozbrojený. 23letého Pákistánce, který byl původně označován za útočníka, policie propustila včera večer kvůli nedostatku důkazů. K útoku se mezitím přihlásil Islámský stát. 

Sobotka bude bilancovat práci svého kabinetu

Premiér Bohuslav Sobotka zhodnotí práci vlády ČSSD, ANO a lidovců za letošní rok. Představí také priority kabinetu na rok nadcházející. Vláda by se podle Sobotky měla zaměřit především na zrychlení hospodářského růstu, prosazení novely stavebního zákona, řešení situace samoživitelek a prosadit zákon o neziskových nemocnicích. Předseda vlády se chce také zabývat nedostatkem pracovních sil na trhu práce.

Evropská komise bude řešit dění v Polsku

Evropská komise se bude kvůli obavám o stav právního státu zabývat situací v Polsku. Komisaři mají jednat hlavně o dlouhodobém sporu o Ústavní soud a také o situaci v dolní komoře parlamentu, kde v posledních dnech došlo k několika sporným hlasováním. Komise také navrhne pilotní projekt přenesení daňové povinnosti u DPH. O reverse charge, tedy mechanismus, který má bojovat proti daňovým únikům, dlouhodobě usiluje Česká republika v čele s ministrem financí Andrejem Babišem. Základem nového systému je přesun povinnosti platit DPH z dodavatele na odběratele. Komise má rovněž představit nová opatření k posílení boje proti financování terorismu.

Výbuch na mexickém tržišti se zábavní pyrotechnikou zabil 29 lidí

Výbuch srovnal se zemí stánky v okruhu desítek metrů a poškodil okolní budovy. 29 lidí nepřežilo a dalších 72 včetně deseti dětí bylo zraněno. Někteří z nich jsou především kvůli rozsáhlým popáleninám v kritickém stavu. Úřady vyzvaly obyvatele mexické metropole, aby se z důvodu dalších možných explozí drželi dál od centra výbuchu.

Výbuch zlikvidoval tržnici v Mexico CityVýbuch zlikvidoval tržnici v Mexico Cityautor: EPA

Je první zimní den

Před polednem začne astronomická zima. Noc na čtvrtek tak bude nejdelší v roce. Po dnešním zimním slunovratu až do toho letního se budou noci krátit a dny prodlužovat. Podle předpovědi se mají teploty prvních zimních dnů pohybovat slabě nad nulou, v novém roce by se pak mělo mírně ochladit.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek