Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

5 důležitých věcí, které byste dnes měli vědět

5 důležitých věcí, které byste dnes měli vědět

Znovu se sejde komise k reorganizaci policie. Jednat bude o závěrečné zprávě, kterou má vypracovat do konce ledna. Další zádrhel přibyl v kauze bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. Evropský parlament se bude zabývat kritickou situací běženců. Co dalšího byste dnes měli vědět?

Schází se komise k reorganizaci policie

Členové vyšetřovací komise k reorganizaci policie budou znovu jednat o závěrečné zprávě. Dokument, na kterém se shodli před týdnem, chtějí ještě upravit. Na vypracování zprávy mají čas do konce ledna. Reorganizace policie v létě vyvolala krizi ve vládní koalici. Komise naznačila, že navrhne některá opatření vládě, Poslanecké sněmovně či státním zástupcům.

Potíže v kauze Rath

Krajský soud v Praze v pondělí vrátil k došetření druhou větev kauzy bývalého poslance a středočeského hejtmana Davida Ratha. Informuje o tom dnešní Mladá fronta DNES. Případ se týká manipulace veřejných zakázek Středočeského kraje a krajských nemocnic. Mluvčí soudu Pavlína Bočková důvody rozhodnutí neuvedla s tím, že musí být nejprve doručeno účastníkům řízení.

Evropský parlament bude jednat o běžencích

Europoslanci se dnes ve Štrasburku budou zabývat problémy běženců v některých uprchlických zařízeních. Kvůli mrazům je situace na mnoha místech kritická. Potíže způsobily nízké teploty a husté sněžení zejména na řeckých ostrovech v Egejském moři.

Ministerstvo financí bude informovat o EET

Ministerstvo financí dnes chystá tiskovou konferenci, na níž bude informovat o dosavadním provozu elektronické evidence tržeb. Věnovat se bude také blížícímu se startu druhé fáze EET. Po hotelech a restauracích by se od března měla týkat také maloobchodu a velkoobchodu, tedy zhruba 250.000 prodejců.

Plíšková se Strýcovou v Austrálii nadělovaly

Tenistky Karolína Plíšková a Barbora Strýcová postoupily do třetího kola Australian Open. Plíšková ve druhé fázi úvodního grandslamu sezony porazila ruskou tenistku Annu Blinkovovou suverénně 6:0 a 6:2. Nepopulárního „kanára“ nadělila soupeřce také Strýcová. Ta zdolala Němku Andreu Petkovicovou 6:0 a 7:5.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek