Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

5 důležitých věcí, které byste dnes měli vědět

5 důležitých věcí, které byste dnes měli vědět

Trumpova éra přichází. Nový prezident USA dnes slavnostně začne svoji misi v Bílém domě. Inauguraci můžou provázet i protesty odpůrců republikánského politika. V Česku spolu s tím končí působení amerického velvyslance Andrewa Schapira. Ve Vejprnicích na Plzeňsku jsou po srážce vlaku s osobním autem tři mrtví. Co dalšího by vám dnes nemělo uniknout?

Inaugurace Donalda Trumpa

Zvolený prezident USA Donald Trump se v 18.00 SEČ ujme svého úřadu. Ve Washingtonu složí před budovou Kongresu prezidentský slib. Stane se tak v pořadí 45. hlavou Spojených států. Ceremonii bude přihlížet kolem milionu lidí včetně Trumpových odpůrců, kteří chystají protesty. 

Andrew Schapiro končí

S inaugurací nového prezidenta USA skončí v Česku mise dosavadnímu americkému velvyslanci. Andrew Schapiro není kariérním diplomatem, byl politickým velvyslancem odcházejícího prezidenta Baracka Obamy. V Praze působil od září 2014. Po jeho odchodu ambasádu dočasně povede současná zástupkyně velvyslance Kelly Adamsová-Smithová.

Srážka vlaku ve Vejprnicích

Tři lidé zemřeli ráno při střetu osobního auta a vlaku na železničním přejezdu ve Vejprnicích na Plzeňsku. Ve vlaku se nikdo nezranil. Mezi Vejprnicemi a Nýřany dráhy zajistily náhradní autobusovou dopravu.

Poslanci budou projednávat autorský zákon

Poslanecká sněmovna se bude zabývat novelou autorského zákona. Ta by mohla přinést skokové navýšení autorských poplatků. Kontroverzní je taky čtyřnásobné zvýšení autorských poplatků za půjčování knih.

Italští záchranáři pokračují v pátrání

Pátrání po obětech neštěstí bude pokračovat v okolí hotelu Rigopiano na úpatí pohoří Gran Sasso. Hotel zavalila lavina, která se utrhla v důsledku zemětřesení. Záchranáři zatím z trosek budovy vytáhli čtyři mrtvé. Pohřešuje se kolem 30 lidí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek