Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

5 důležitých věcí, které se dějí právě teď

5 důležitých věcí, které se dějí právě teď

Volební kampaň ČSSD, která má konkurovat hnutí ANO, povede náchodský starosta, sociální demokrat Jan Birke. Trumpovi klíčoví kandidáti na ministerské posty se svým šéfem nesdílejí názory na Rusko a poslanci v Česku odmítli změny zákona o elektronické evidenci tržeb. Co by vám z dneška nemělo uniknout?

EET zůstane beze změn

Poslanecká sněmovna potvrdila daňový balík a spolu s tím zamítla návrhy úlev v elektronické evidenci tržeb. Ministr financí Andrej Babiš požadoval, aby výjimku mohly získat e-shopy, u kterých zákazník platí kartou přes internet. Podle jeho návrhu se evidence neměla týkat také některých živnostníků s paušální daní. Neprošly ani návrhy KDU-ČSL, která požadovala z EET vyčlenit podnikatele s ročními příjmy do 414 tisíc korun a ty, pro které je podnikání vedlejší činností a měsíčně nevydělají víc než 5 401 korun.

Volební kampaň ČSSD povede starosta Náchodu

Volební kampaň sociální demokracie před letošními sněmovními volbami pravděpodobně povede náchodský starosta Jan Birke. Přeje si to předseda ČSSD Bohuslav Sobotka, podle kterého jde o zkušeného regionálního politika s dobrou znalostí strany. Na březnovém sjezdu ČSSD se chce Birke zároveň pustit do boje o místo v nejužším vedení sociální demokracie.

Putin kritizuje posilování NATO v Evropě

Posilování vojenských jednotek Severoatlantické aliance na východě Evropy Rusko považuje za hrozbu pro své zájmy a bezpečnost. V rámci operace Atlantic Resolve, která před nedávnem začala na polském území, má do Evropy přijet víc než 4 000 amerických vojáků a 2 000 tanků a dalších bojových vozidel. Na vyslání vojáků se NATO dohodlo loni během summitu ve Varšavě. Deklarovaným cílem je ujistit východní křídlo aliance o podpoře.

Trumpovi ministři často nejsou s novým prezidentem zajedno

V amerických senátních výborech pokračuje slyšení kandidátů na vládní funkce nové Trumpovy administrativy. Ukazuje se při tom, že se řada z nich odchyluje v klíčových oblastech od názorů Donalda Trumpa. Jedná se hlavně o vztahy s Ruskem, které by nastupující prezident rád zklidnil a zlepšil. Například kandidát na ministra zahraničí Rex Tillerson, který od Vladimira Putina v minulosti dostal dokonce řád, nyní Rusko označil za hrozbu a anexi Krymu za protiprávní. „Chci, aby vyjadřovali své názory, nikoli mé,“ napsal Trump na twitteru.

ČT se ohradila proti nařčení z manipulace

Včerejší rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, podle kterého bylo vysílání České televize během pořadu Americká volební noc nevyvážené a neobjektivní, považují zástupci šéfredaktora zpravodajství František Lutonský a Michal Kubal za zaujaté a účelové. V otevřeném dopise se rady ptají například na to, proč nehodnotí celé dvanáctihodinové vysílání, ale jen jeho zlomek, nebo podle jakého klíče vybrala právě kritizované pasáže.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek