Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

5 věcí, které se dějí právě teď

5 věcí, které se dějí právě teď

Itálii zasáhlo zemětřesení, při teroristickém útoku v Mali zemřelo 47 lidí a plzeňský soud rozhodl, že Čech, který se chtěl přidat k Islámskému státu, zůstane ve vazbě. Jaké zprávy by vám dnes neměly uniknout? 

Sněmovna schválila změnu financování škol

Poslanci dnes dali zelenou školské novele, která má kompletně změnit financování obecních a krajských škol. Nebudou tak dostávat finanční prostředky podle počtu žáků, ale na základě odučených hodin. Dolní komora naopak nekývla na návrh TOP 09 zrušit pamlskovou vyhlášku, která má děti přimět k zdravějšímu stravování ve školách.

Itálii postihlo zemětřesení

Víc než pět stupňů Richterovy škály měla série zemětřesení, která dnes zasáhla oblast střední Itálie. Podle tamního premiéra Paola Gentiloniho si nevyžádala žádné oběti a poškozeným lidem přislíbil pomoc. Otřesy způsobily škody například ve městě Amatrice, které zasáhlo ničivé zemětřesení loni v srpnu. 

Čech, který chtěl k Islámskému státu, zůstane ve vazbě

Mladík ze Spáleného Poříčí, který se chtěl přidat k radikálům z takzvaného Islámského státu, zůstane ve vazbě. Rozhodl o tom plzeňský krajský soud s odůvodněním, že by Západočech mohl utéci nebo se skrývat. Muž, kterého úřady zadržely loni v lednu na mezinárodním letišti v Turecku, je ve vazbě už několik měsíců. Vzdal se práva na stížnost, rozhodnutí je proto pravomocné.

Mali se stalo terčem teroristického útoku

42 obětí si vyžádal sebevražedný útok na vojenském stanovišti na severu Mali. Více než 100 lidí pak utrpělo zranění. K útoku, který se stal kolem deváté hodiny ráno, se zatím nikdo nepřihlásil. Podle agentury AP by za útokem mohli stát islamisté, kteří nesouhlasí s mírovou dohodou, kterou uzavřela tamní vláda s bývalými rebely.

Střelba ve škole v Mexiku zranila pět lidí

Ve škole na severu Mexika dnes začal po spolužácích střílet jeden ze studentů. Nejméně pět lidí bylo zraněno. Mexická média hlásí tři mrtvé, tato informace ale nebyla oficiálně potvrzena. Postřelen byl i mladík, který pálil po ostatních, a nyní je v péči lékařů. Proč střílel, zatím není jasné, podle některých médií ale měl psychické problémy. Před dvěma dny se střílelo také v nočním klubu mexického letoviska Playa del Carmen, kdy zemřelo pět lidí a 15 bylo zraněno. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek