Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

74 vyhoštěných po zátahu policie v Rohlíku. E-shop sčítá ztráty v řádu desítek milionů

74 vyhoštěných po zátahu policie v Rohlíku. E-shop sčítá ztráty v řádu desítek milionů

Pražští policisté vydali rozhodnutí o vyhoštění z Česka 74 lidem, které ve čtvrtek zadržela cizinecká policie v pražském skladu e-shopu Rohlik.cz. Jednoho z nich stíhají ve zkráceném řízení pro padělání dokladů. S dalšími 11 osobami bylo správní řízení o vyhoštění zahájeno. Zadržení pracovníci měli podle mluvčího policie vydané vízum pro jinou zemi.

Majitel obchodu Tomáš Čupr zákrok kritizuje, policisté podle něj v podobných případech postupují nekonzistentně. Podle Čupra měli pracovníci e-shopu polská víza. V tiskové zprávě majitel uvedl, že policisté při některých zákrocích pracovníky odvezou na stanici a případně vyhostí, a v dalších případech je nechají být.

Policisté zadrželi agenturní pracovníky ve skladu Rohlik.cz v Praze 6. Podle policie měli dlouhodobé vízum, které jim umožňovalo pohybovat se po zemích Evropské unie po dobu tří měsíců, například jako turisté. „Na základě tohoto víza tu ale nemohou být zaměstnáni,“ řekl mluvčí policie.

„Ztráty počítáme v desítkách milionů korun, protože od čtvrtka vyřizujeme o tisíce objednávek denně méně než ve standardním režimu,“ uvedl majitel obchodu Čupr. Napsal, že stát volí represivní opatření místo toho, „aby zaměstnávání cizinců na pozicích, o které Češi nestojí nebo jich není dostatek, zjednodušil“. Zaměstnanci se podle něj proti vyhoštění odvolají.

Čuprovu kritiku policie odmítá, postupuje prý ve všech případech stejně. Podobné kontroly prý policisté provádí několikrát týdně.

Podle mluvčího policie mají pracovníci, kteří již obdrželi rozhodnutí o vyhoštění, určenou lhůtu pro vycestování, průměrně jde o 30 dní. Zároveň obdrželi zákaz vstupu do všech zemí EU na jeden rok. Mluvčí upozornil, že zákaz mohl být až pětiletý, všichni zadržení se ale podobného činu dopustili poprvé.

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek