Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Agenturní zaměstnanci jsou v českém Foxconnu vykořisťováni, tvrdí deník. Nesmysl, oponuje firma

Agenturní zaměstnanci jsou v českém Foxconnu vykořisťováni, tvrdí deník. Nesmysl, oponuje firma

Nesrozumitelné pracovní smlouvy napsané cizím jazykem, pravidelné přesčasy, nečekané noční služby a nízká mzda. Vykořisťování. Podmínky, za kterých zahraniční agenturní dělníci pracují v pardubické továrně Taiwanské firmy Foxconn, jsou podle deníku New York Times vše, jenom ne férové. Jenže realita je podle firmy odlišná. „Jde o naprostý nesmysl. Máme zde pravidelné audity a kontroly z inspektorátu práce, vše bez problémů,“ ohrazuje se pro INFO.CZ Foxconn. 

Deník New York Times tvrdí, že hovořil s mnoha agenturními zaměstnanci, které pardubickému Foxconnu dodávají agentury. Téměř všichni z nich prý přísahají na to, že pracovní smlouvě, kterou je tyto agentury nechaly podepsat, byly v češtině - tedy v jazyce, kterému nerozuměli. 

Podle pardubického Foxconnu jde o nesmysl. „Zaměstnanci dodavatelských agentur mají stejné platové a pracovní podmínky, jako kmenoví zaměstnanci. A pracovní smlouvy jsou dvojjazyčné - v češtině a v mateřském jazyce daného pracovníka," reaguje pro  INFO.CZ manažer komunikace společnosti Pavel Tuček. Podle Tučka New York Times dostatečně nereflektoval vyjádření firmy a do článku si pouze dosadil fragmenty, které se mu hodily do krámu. „Ten článek je založený na chybných a neověřených informacích,“ dodává. 

Americký deník zmiňuje případ mladého rumunského páru, kterého k cestě na západ zlákala reklama jedné pracovní agentury, kterou má Foxconn nasmlouvanou. Jednoduchá práce v Česku, zajištěné ubytování, a na rumunské poměry nadprůměrná mzda, lákal inzerát. Realita, kterou však pár zažil po příjezdu do pardubické továrny, měla mít s blyštivou pracovní nabídkou jen pramálo společného.

Šestiměsíční smlouva, kterou Rumuni uzavřeli s pracovní agenturou Xawax, byla údajně v českém jazyce - nerozuměl jí tak ani jeden z nich. Přesto podle deníku podepsali. Aby totiž dosáhli na přislíbenou mzdu 585 eur (necelých 15 tisíc korun), museli údajně pracovat přesčasy, výjimkou pak nebyly ani noční a víkendové směny. A když se ženě udělalo během směny nevolno, agentura jí následné vyšetření v nemocnici nijak neusnadnila, tvrdí Rumuni pod příslibem anonymity. 

Foxconn se proti takovéto praxi ohrazuje. „Přesčasová práce je v rozsahu stanoveném zákonem, to znamená, že žádný z pracovníků dodavatelských firem neodpracuje více, než je českým zákonem stanovený limit," reaguje Tuček. Pokud by se prý prokázala pochybení na straně dodavatelské agentury, firma by to reflektovala při případném prodloužení smlouvy s touto agenturou. „Tyto smlouvy se zpravidla uzavírají na jeden rok a postupně se prodlužují," dodává manažer komunikace. 

Podle sociální pracovnice Kateřiny Kotrlé mají přesto tyto dodavatelské agentury nad kontraktovanými zaměstnanci velkou moc. „Tito pracovníci totiž nemají jiné východisko, než práci v továrně, a proto mohou být jednoduše vykořisťováni,“ dodává.

Tuček pro INFO.CZ argumentuje proběhlými audity, které se mimo jiné soustředily i na oblast etiky. „Článek nekomentuje plošně pracovní podmínky v pardubické továrně, ale zaměřuje se na údajné jednání jedné z dodavatelských firem,“ reaguje Pavel Tuček. „Pravidelné audity potvrzují, že podmínky zaměstnanců dodavatelských firem jsou v souladu s českým pracovním právem, což pravidelně potvrzuje také kontrola oblastního inspektorátu práce,“ dodává manažer.

Pro velké korporace jako je Foxconn je systém zaměstnávání agenturních pracovníků efektivní. Mohou totiž reagovat na produkční cykly případným zvýšením či snížením zaměstnaneckých stavů. Navíc jsou tito pracovníci v pracovním vztahu s pracovní agenturou, čímž Foxconnu odpadá administrativní zátěž. Společnost tvrdí, že v době zvýšené produkce tvoří agenturní pracovníci až polovinu z deseti tisíc jejích zaměstnanců, aktuálně jich zaměstnává v rámci svých čtyř tisíc pracovníků asi pětinu.

Proti trendu zneužívání agenturních zaměstnanců se v poslední době staví stále silněji Evropská unie. Evropská komise například navrhuje vytvoření nové instituce, která by měla dohlížení na dodržování pracovního práva v prozatimní evropské osmadvacítce ve své kompetenci.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek