Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Agrofert obvinil lidoveckého senátora, že se vloupal do areálu firmy. Prý na pokyn ministerstva

Agrofert obvinil lidoveckého senátora, že se vloupal do areálu firmy. Prý na pokyn ministerstva

Skupina Agrofert dnes obvinila bývalého lidoveckého senátora Jiřího Stodůlku, že vnikl do jednoho ze závodů a fotografoval areál. Po zadržení prý uvedl, že konal na pokyn náměstka ministra zemědělství Jiřího Jirsy z KDU-ČSL. Informoval o tom mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka. Jiří Jirsa prostřednictvím tiskové mluvčí ministerstva zemědělství Markéty Ježkové obvinění odmítl.  

„Do pobočky drůbežářské společnosti Výkrm Třebíč v Napajedlech na Zlínsku, která je součástí koncernu Agrofert, ve středu 7. června po osmé hodině večer nelegálně pronikla neznámá osoba a bez povolení fotografovala mobilním telefonem areál firmy. Ostraha podniku okamžitě přivolala hlídku Policie ČR, která narušitele zadržela,“ uvedl Hanzelka.

Stodůlka podle něj do policejního protokolu uvedl, že plnil úkol od Jirsy. „Něco takového považujeme za naprosto skandální. Domníváme se, že šlo o politicky motivované shromažďování materiálů, které měly naši firmu poškodit,“ dodal mluvčí Agrofertu. Firma prý čeká na závěry vyšetřování a analyzuje celý případ s právníky, poté se rozhodne, jak bude postupovat.

Náměstek Jirsa vznesená obvinění odmítl. „Pan náměstek Jirsa jednoznačně popírá, že by kohokoliv úkoloval či naváděl k jakémukoliv nelegálnímu jednání. V případě potřeby poskytne policii veškerou součinnost k vyšetření incidentu,“ vzkázal Jirsa prostřednictvím tiskové mluvčí ministerstva zemědělství Markéty Ježkové s tím, že „do skončení vyšetřování se k dané věci nebude vyjadřovat“. 

Stodůlka připustil, že na místě byl. "Kousek pravdy je na tom, že tady okolo té firmy nějaký problém řešíme, prostě. S ministerstvem zemědělství. A já jsem se tam byl podívat, jestli firma existuje a funguje. Mně se to jevilo napřed ze začátku, že to je nějaký sklad stavebnin, a ono to všechno bylo jinak," řekl ČTK Stodůlka.

Bývalý senátor podle svých slov pořídil jeden snímek zvenku. Nechtěl se ovšem vyjadřovat, proč areál fotil. Dodal, že vrátný poté přivolal policii. "Počkal jsem na ně, podal jsem nějaké vysvětlení a tím to skončilo," řekl Stodůlka a uvedl, že areál společnosti Výkrm Třebíč v Napajedlech není označený jako soukromý majetek a ani není uzavřený.

Redakce INFO.cz žádala o vyjádření rovněž Policii ČR, ta ale odmítla celou záležitost komentovat.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek