Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Albert zvýší mzdy zaměstnancům. Tamní podmínky kritizovala i novinářka, která tam pracovala v utajení

Albert zvýší mzdy zaměstnancům. Tamní podmínky kritizovala i novinářka, která tam pracovala v utajení

Zaměstnanci Alberta si polepší. Vedení se dohodlo se zástupci odborů, že od ledna navýší mzdy v průměru o 20 procent. Společnost, která byla nedávno kvůli reportáži Saši Uhlové o špatných pracovních podmínkách pod palbou kritiky a patří mezi nejhůře platící řetězce, letos zvedla prodavačům odměny už dvakrát.

K navýšení má dojít od ledna příštího roku. Přidáno dostanou pokladní, skladníci, řezníci, zelináři i pekaři. „K dohodě o navýšení mezd došlo po několika jednáních s vedením společnosti a zástupců odborových organizací. Garantováno je minimálně 7 % do základní mzdy provozních zaměstnanců“, potvrzuje předsedkyně Odborového svazu pracovníků obchodu Renáta Burianová.

Sedmiprocentní navýšení by mělo doprovázet ještě další přidávání, které bude v návaznosti na výsledek ročního zhodnocení. V průměru by se tak dle společnosti měly od ledna mzdy zvyšovat o 20 procent v průměru. Společnost chce své zaměstnance odměnit i na Vánoce.

1080p 720p 360p
Zeman netuší, jak se žije nejchudším. Je asociální a využívá zoufalství lidí, říká novinářka

Všichni provozní zaměstnanci dostanou mimořádnou odměnu ve formě jednorázové poukázky na nákup v hodnotě 1 200 korun. „Jedná se o poděkování všem kolegům za dobrou práci v předvánočních měsících, které jsou v obchodě mimořádně náročné. Tou hlavní zprávou je navýšení mezd od následujícího roku,“ říká personální ředitel společnosti Albert Ctirad Nedbálek.

Na Albert se v minulosti opakovaně snášela kritika za příliš nízké mzdy. Do vyjednávání se po boku odborů koncem loňského roku zapojil dokonce i premiér Bohuslav Sobotka. Odboráři tehdy upozorňovali, že odměny v Albertu se pohybují kolem 12 až 14 tisíc. Konkurenční řetězec Lidl přitom od letošního března svým pokladním zvýšil razantně mzdy, které dosahovaly v průměru 23 333 korun.

Na nevyhovující pracovní podmínky v Albertu upozornila před několika týdny novinářka Saša Uhlová, která se v obchodním řetězci nechala zaměstnat. Zdůrazňovala hlavně nedodržování přestávek a časté přesčasy. Společnost to odnesla mnoha rozezlenými reakcemi zákazníků, které zaplavily její sociální sítě.

1080p 720p 360p
Nejchudší jsou na tom hůř, než za komunismu. I mladí ho chtějí zpátky, říká novinářka Uhlová

Podle informací Albertu investuje firma příští rok do mezd navíc více než půl miliardy korun, které půjdou na pokrytí zvýšených mzdových nákladů pro zaměstnance v prodejnách. Těch provozuje Albert více než tři stovky po celé České republice a pracuje v nich na různé pracovní úvazky přibližně sedmnáct tisíc lidí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek