Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Aprílové počasí. Řidiče na letních pneumatikách překvapil nový sníh

Aprílové počasí. Řidiče na letních pneumatikách překvapil nový sníh

Krásné počasí, které Česko potěšilo na začátku dubnu, vystřídalo sněžení. V několika krajích sněžilo a řidiči, kteří už přezuli zimní pneumatiky, mohou mít problémy. Vrstva sněhu leží na několika místech Královéhradeckého, Olomouckého a Karlovarského kraje. Od úterního večera hrozí dokonce na severu Čech a Moravy sněhové jazyky, na hřebenech hor i závěje. 

V nejvyšších polohách Královéhradeckého kraje leží na vozovkách vrstva sněhu, řidiči musejí se sněhem počítat například při jízdě přes hřeben Orlických hor či v Horní Malé Úpě v Krkonoších. Všechny silnice jsou však se zvýšenou opatrností sjízdné.

V Olomouckém kraji měli silničáři práci na Rejvízu i na Červenohorském sedle, kde napadlo přes pět centimetrů sněhu. Se stroji vyjeli do terénu i jejich kolegové z šumperské strany. Kvůli návratu zimního počasí museli silničáři vrátit techniku do zimního provozu, řada sypačů už byla přestavěna na letní sezonu.

Výstraha před sněhovými jazyky s nízkým stupněm nebezpečí je vyhlášena od úterních 17:00 pro polohy od 700 metrů nad mořem v krajích Libereckém, Ústeckém, Karlovarském, Pardubickém, Královéhradeckém, Olomouckém a Moravskoslezském.

Předpověď nevypadá příznivě ani pro zítřek. Ochlazovat se má i ve středu. Přestože se potom mírně oteplí, koncem týdne by mělo být podle předpovědi stále chladno.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek