Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Armádní náměstek Beran se zapletl do rvačky. Mohla být účelová

Armádní náměstek Beran se zapletl do rvačky. Mohla být účelová

Ekonomický náměstek ministra obrany Pavel Beran patří mezi schopnější úředníky, kteří v rozkládajícím se vedení rezortu Martina Stropnického (ANO) ještě zůstali. Po incidentu, kdy se na výjezdním zasedání odboru pro dohled nad akvizicemi ve Špindlerově Mlýně popral s vojenským policistou, je jeho pozice oslabená. Vojenská policie nechce případ komentovat, zatím ho řeší jen jako přestupek. Stal se mimo pracovní dobu obou aktérů. Za zdánlivě banální rvačkou se může skrývat mocenská hra na ministerstvu a některé vlivné firmy.

„Beran byl s kolegy v baru, kde popíjel i vojenský policista v civilu, který ho po celou dobu pozoroval. Když šel Beran ven na cigaretu, napadl ho a srazil k zemi. Po té, co se Beran probral, útočník nad ním stál. Beran se bál, že bude pokračovat v útoku, a proto se do něj pustil v mezích nutné obrany. Kdo zaútočil první, a kdo se bránil, je naprosto jasné,“ popsal E15 jeden ze svědků události, který si přál zůstat v anonymitě.

Náměstek popřel informace některých médií, že za potyčkou byl milostný poměr s podřízenou pracovnicí. „Žádná taková žena v baru nebyla a není ani v mém životě,“ řekl.

Podle dostupných informací naměřili Beranovi, který byl jeden den hospitalizován s přeraženým nosem ve vrchlabské nemocnici, jedno promile alkoholu. Jeho protivník s údajně 2,5 promile měl utrpět lehčí otřes mozku.

Celý článek si přečtěte na webu E15.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek