Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Babiš i Zeman si připíší velké ztráty, říká Václav Klaus mladší

Babiš i Zeman si připíší velké ztráty, říká Václav Klaus mladší

Václav Klaus mladší míní, že prezident Zeman i ministr financí Andrej Babiš vychází z vládní krize špatně. V rozhovoru pro Reflex.cz uvedl, že si oba připíší velké ztráty. Podobným způsobem se k nastalé situaci už dříve vyjádřil také Václav Klaus starší. 

„Současné spojenectví obou mužů více ubralo Andreji Babišovi. Prezident pak ve vládní krizi zatím nepůsobí příliš důstojným dojmem a připíše také velké ztráty,“ uvedl Václav Klaus mladší pro Reflex.cz.

Ke stejnému závěru došel i Václav Klaus starší, který tvrdí, že prezident Zeman udělal chybu, když se nechal nalákat do střetu. „Nemůže na tom vydělat, může si tím jenom uškodit, jenom tím ztrácí a věřím tomu, že si to dnes také uvědomuje," uvedl Klaus v rozhovoru pro Echo24.

Premiéra Sobotku naopak Klaus starší chválí. „Premiérův tah, když přišel s myšlenkou, že by odstoupila vláda, je nejchytřejší v jeho dosavadní politické kariéře,“ řekl Klaus. „Já si myslím, že nebylo možné odvolat jen premiéra,“ podotkl k Zemanovu výkladu ústavy.

Situaci v zemi pak někdejší český prezident vidí jako bezprecedentní ohrožení demokratického vývoje v Česku. „Je to jeden z dalších pokusů o totální rozvrat politických poměrů u nás. Nepodceňuji to a beru to nesmírně vážně, nikoliv jako politik, kterým nejsem, ale jako občan,“ zdůraznil Klaus.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek