Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Babiš je podle průzkumu nejdůvěryhodnějším členem vlády. Jeho obliba u lidí ale klesla

Babiš je podle průzkumu nejdůvěryhodnějším členem vlády. Jeho obliba u lidí ale klesla

Podle dubnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) byl vicepremiér Andrej Babiš (ANO) nejdůvěryhodnějším členem vlády. Premiér Bohuslav Sobotka naopak vzbuzoval největší nedůvěru. Důvěra lidí v Babiše i Sobotku se však od února snížila. Největší důvěře se z vrcholných představitelů státu těšil prezident Miloš Zeman, který má podporu 53 procent obyvatel. 

Babišovi v dubnu důvěřovalo 43 procent respondentů, 49 procent mu nedůvěřovalo. V porovnání se šetřením z loňského října důvěra v Babiše klesla o šest procentních bodů a stejnou měrou se zvýšila nedůvěra. Sobotka se těšil důvěře 31 procent lidí (pokles o tři procentní body), nedůvěřovalo mu 59 procent dotázaných (nárůst o pět procentních bodů).

Premiéra v důvěryhodnosti předstihli ze členů vlády ještě ministr obrany Martin Stropnický (ANO) s 39 procenty a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) s 31 procenty. Nejmenší důvěru - šestiprocentní - měl z členů vlády ministr pro lidská práva Jan Chvojka (ČSSD).

Zeman byl podle průzkumu spolu s předsedou Ústavního soudu Pavlem Rychetským jediným vrcholným činitelem, u nichž převažovala důvěra nad nedůvěrou. Zemanovi důvěřovalo 53 procent dotázaných, 41 procent mu nedůvěřovalo. Rychetský se těšil důvěře 39 procent lidí, nedůvěru budil u 29 procent.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek