Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Babiš povečeřel se Zemanem. KSČM a ČSSD se ohlásily u prezidenta na příští týden, řekl premiér

Babiš povečeřel se Zemanem. KSČM a ČSSD se ohlásily u prezidenta na příští týden, řekl premiér

Prezident Miloš Zeman povečeřel s premiérem v demisi Andrejem Babišem. Sešli se v den sjezdu ČSSD, kde byl do čela strany zvolen Jan Hamáček. Politiky doprovodily i jejich manželky, večeřeli v restauraci Paloma.

Premiér se s prezidentem setkal v luxusní restauraci v centru Průhonic, kterou provozuje společnost Imoba spadající pod firmu SynBiol, již Babiš do loňska vlastnil, než ji společně s holdingem Agrofert přesunul do svěřenského fondu. Babiš dvouhodinovou večeři označil především za společenské setkání, na kterém diskutovali i o budoucích politických jednáních, která oba povedou.

"Pan prezident mě informoval, že předseda KSČM (Vojtěch Filip) i SPD (Tomio Okamura) se k němu ohlásili na příští týden," řekl Babiš. Filip i Okamura dali v minulosti najevo, že by za jistých okolností mohli přímo či nepřímo podpořit novou Babišovu vládu. Hnutí ANO vede s oběma uskupeními debatu o programu, vyjednávací tým ANO by měl Babiše v úterý informovat o průběžných výsledcích.

Babiš Zemanovi řekl, že sám se ve středu sejde s předsedou ODS Petrem Fialou a budou spolu mluvit o evropských tématech. Ve čtvrtek se setká se zástupci Starostů a nezávislých (STAN), kteří tento týden přehodnotili svůj původně odmítavý postoj k vládě a vyjádřili ochotu jednat o její podpoře za splnění jistých podmínek. STAN tak chce docílit, aby podíl na moci nezískali komunisté a SPD.

Babiš také řekl, že se bude chtít sejít s nově zvoleným předsedou ČSSD Janem Hamáčkem. Na termínu schůzky se zatím nedohodli. Premiér rovněž podotkl, že dnešního mimořádného sjezdu ČSSD se při večeři se Zemanem dotkli pouze okrajově.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek