Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Babiš se opřel kvůli odvolání Mládka do Sobotky. Je to jen kouřová clona, řekl INFO.CZ

Babiš se opřel kvůli odvolání Mládka do Sobotky. Je to jen kouřová clona, řekl INFO.CZ

Odvolání ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka rozhodně neuklidnilo ministra financí Andreje Babiše. Šéf hnutí ANO kritizoval v posledních dnech Mládka kvůli vysokým cenám mobilních operátorů za internet v mobilech. Babiš nyní INFO.CZ řekl, že odvolání ministra průmyslu je jen „kouřová clona“ a ČSSD chce vysoké ceny udržet.

„Nevýhodné tarify pro lidi jsou jenom poslední kapkou a jsem přesvědčen, že pan Mládek svým zvýhodňováním operátorů na úkor lidí plnil politické zadání ČSSD. Stal se tak obětí strategie ČSSD, která šla na ruku operátorům a schválně držela vysoké tarify,“ uvedl Babiš. Podle něj ministerstvo mohlo s cenami, které dosahují několikanásobku úrovně obvyklé v okolních zemích, něco udělat již dávno.

„Teď se bude premiér tvářit, že je na straně zájmu občanů. Je to jenom další divadlo ČSSD a Mládek se stal obětním beránkem,“ dodal Babiš.

Sobotka navrhl odvolání Mládka překvapivě dnes po jednání vlády. Ještě v pátek tvrdil, že nic takového nehodlá udělat. Podle informací INFO.CZ ovšem ministrovi dal přes víkend čas na rozmyšlenou, aby rezignoval sám. Mládek tak ovšem neučinil.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek