Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Babiš strčil Zemana do Vltavy, lákali ho alkoholem.“ Diktát žáka hýbe Českem

„Babiš strčil Zemana do Vltavy, lákali ho alkoholem.“ Diktát žáka hýbe Českem

Český prezident Miloš Zeman má problém s alkoholem a ministr financí Andrej Babiš (ANO) není zrovna slušňák. To si o politicích myslí žák 5. třídy, který svůj názor projevil v diktátu při češtině. A dostal jedničku.


„Babiš strčil pana prezidenta do Vltavy a byl z toho veliký povyk. Řekl jenom: ‚Sorry jako‘. Dělníci chtěli vylovit pana prezidenta, ale jeřáb neměl dost sil. Lidé museli volat armádu, aby pomohla s loděmi. Museli ho lákat alkoholem. Miloš jenom řekl: ‚Bablbam‘. Babiš rychle odjel do Čapího hnízda,“ tak zní příběh, který 11letý žák pojmenoval Milošovo koupání.

Žák 5. třídy vymyslel diktát na téma Babiš a ZemanŽák 5. třídy vymyslel diktát na téma Babiš a Zemanautor: reprofoto Facebook Tereza Cachová


Na sociální síti jej zveřejnila jeho učitelka Tereza Cachová. Zadání znělo jasně – vymyslet diktát pro kamarády, zhruba sedm vět, kde se objeví různé gramatické jevy (přímá řeč, i/y, apod.). Cvičení psaly jen čtyři děti, ostatní byly na přijímacích zkouškách na gymnázia. A text se začal rychle šířit.Co žák myslel výrokem „Bablbam“? Slovo vzniklo, když se Miloš Zeman spletl v projevu, a nechtěně tak vymyslel nový anglický termín pro žvýkačku.

Celý text si můžete přečíst na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek