Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Babišova "rozlučka roku". Promyšlená reklama nebo střet zájmů?

Babišova "rozlučka roku". Promyšlená reklama nebo střet zájmů?

Chytrý marketingový tah, nebo problém? Politologové se neshodnou, co vlastně Andrej Babiš zamýšlel, když na Čapí hnízdo sezval na sobotu i své kolegy a podřízené z ministerstva financí. Právě ti totiž podle odborníků mohou kauzu s dotacemi pro farmu prošetřovat.

Úsměvy od ucha k uchu a vlnění do rytmu živého koncertu kapely Kryštof. Andrej Babiš, jenž v tomto týdnu nejspíš ukončí své působení v čele ministerstva financí, si sobotní rozlučku v Čapím hnízdě evidentně užíval.

„Tahle akce je dlouhodobě naplánovaná a já jsem kdysi chtěl naše zaměstnance pozvat na farmu, pak vznikla ta pseudokauza, tak jsem si to rozmyslel. Teď mám padáka, tak jsem si řekl: Teď můžete přijít, nemám žádnou rozlučku,“ řekl v sobotu Blesku. Šlo přitom o akci pořádanou při příležitosti 5. výročí Nadace Agrofert, na kterou se dostavilo zhruba 2000 lidí, včetně mnoha rodin postižených dětí.

720p 480p 360p 240p
Andrej Babiš „pařil“ při koncertu kapely Kryštof na své ministerské rozlučce

Podle Karla Komínka z Institutu politického marketingu chtěl Babiš v době vládní krize vyslat pozitivní signál. „Jen výběr Čapího hnízda mi přijde zvláštní, protože praktický žádný novinář neopomene v souvislosti s ním zmínit, že je vyšetřováno OLAF (Evropský úřad pro boj proti podvodům, pozn. red.),“ sdělil Blesku Komínek.

Na problematickou skutečnost, že 50milionovou dotaci pro Čapí hnízdo stále prošetřuje také Babišovo ministerstvo, poukázal i politolog Jan Kubáček. „Nevím, jak to Andrej Babiš domyslel. Možná je pro něj Čapí hnízdo oázou klidu, ale někteří zaměstnanci se mohli potýkat s otázkou, zda se účastí nedopouštějí střetu zájmů,“ řekl Kubáček.

Pokračujte ve čtení článku na Blesk.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek