Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Babišovi na rozloučenou. Poslanci chtějí do léta vyšetřit úniky ze spisů diskutované na tajných nahrávkách

Babišovi na rozloučenou. Poslanci chtějí do léta vyšetřit úniky ze spisů diskutované na tajných nahrávkách

Sněmovna schválila návrh ČSSD na zřízení vyšetřovací komise k možnému úniku policejních spisů, míří na končícího ministra financí Andreje Babiše (ANO). V sedmičlenné komisi má mít po jednom zástupci každý poslanecký klub. Výsledek zkoumání by komise měla dát plénu do konce srpna.

O úniku živého policejného spisu se mluvilo v souvislosti s nahrávkou, na níž figuruje Babiš a novinář jeho bývalého deníku. Babiš se opakovaně ohradil proti tvrzením, že od novináře takový dokument zřejmě dostal.

Komise má prověřit případné protiprávní jednání v souvislosti s možným neoprávněným získáváním spisů orgánů činných v trestním řízení. Má se zaměřit také na to, zda údaje z těchto spisů nebyly zneužívány k ovlivňování politické soutěže nebo destabilizaci demokratického právního státu.

1080p 720p 480p 360p 240p
Přibil chtěl z Babiše vytáhnout informace o Šlachtovi. Věřil, že se schází s agenty CIA, říká Kroupa

Do diskuse o návrhu se nikdo nepřihlásil. Pro zřízení komise hlasovalo 82 ze 130 přítomných členů dolní komory, proti jich bylo 36. Nepodpořili ji zejména poslanci ANO, Úsvitu a část KDU-ČSL.

Aby komise mohla začít fungovat, Sněmovna ji nyní bude muset naplnit členy. Následně z nich bude volit jejího předsedu. Až po těchto krocích se bude moci komise scházet.

1080p 480p 360p 240p
Babišovi by vězení pomohlo, za nahrávkami může být ČSSD i policie, říká politolog Pehe

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek