Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Babišovi se projev Zemana líbil. Fiala: Skvělý recept ke zničení ČSSD

Babišovi se projev Zemana líbil. Fiala: Skvělý recept ke zničení ČSSD

Pravdivý, trefný a vtipný.  Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) pochválil projev prezidenta Miloše Zemana na sjezdu ČSSD. Babišovu hodnocení nediví předseda ODS Petr Fiala, podle kterého Zemanova doporučení směřovala ke zničení ČSSD a jejímu nahrazení hnutím ANO. Zeman v projevu mimo jiné vyzval ČSSD, aby jednala s ANO o podpoře vlády.

"Přemýšlím, kdy jsem slyšel lepší projev na stranické půdě, než byl ten dnešní, co pronesl pan prezident. Musím říct, že byl skvělý. Pravdivý, trefný, vtipný a pronesený spatra. Podle mě geniální rétor," napsal Babiš.

"Andreji Babišovi se projev Miloše Zemana na sjezdu ČSSD líbil. Nedivím se mu. Prezident ČSSD doporučil, ať jde do vlády s ANO, ale vlastně nejde do vlády, ať nechá ministerská křesla ANO a pro sebe ať chce jen náměstky. Lepší recept k zničení ČSSD a jejímu nahrazení hnutím ANO už ani nelze dát," napsal Fiala na Twitteru.

Zeman vyzýval ČSSD, aby neodcházela do opozice, ale aby vyjednávala s hnutím ANO o novém kabinetu. Osobně však prezident soudí, že sociální demokraté by neměli požadovat vládní křesla, jen pozice náměstků.

Prezident také označil za důvod poklesu preferencí ČSSD to, že strana v čele neměla silnou osobnost. Nepřímo zmínil bývalého premiéra Bohuslava Sobotku, který loni několik měsíců před volbami opustil funkci předsedy strany. Sobotka měl zejména v závěru fungování předchozí vlády spory s tehdejším ministrem financí Babišem.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek