Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

BMW s elektromotorem, ve kterém boural Zemanův muž, skončilo v potoce. Fotky z nehody nikdy neuvidíte

BMW s elektromotorem, ve kterém boural Zemanův muž, skončilo v potoce. Fotky z nehody nikdy neuvidíte

Sportovní hybrid BMW zapůjčený jihomoravské policii, který v pondělí boural zatímco v něm seděl zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš, se možná na silnice nevrátí. Specialisté z firmy stále vyhodnocují, zda se ho vyplatí opravovat a auto samotné ještě ani neviděli. Jisté je, že oprava vozu bude vzhledem k jeho složitosti podstatně náročnější než u obvyklých vozů značky. Potvrdil to mluvčí společnosti BMW Group ČR David Haidinger. Hasiči mají nehodu zdokumentovanou na zhruba desítce fotek, ale nezveřejní je.

„To auto je postavené z naprosto odlišných materiálů než sériová auta. Je to karbonový monokok. A to auto je dost složité jako celek. Náročnost opravy proto bude odlišná než u sériových vozů,“ uvedl mluvčí.

Podle dostupných informací má vůz rozbitou přední část, aktivované byly airbagy. „Vpředu jsou důležité součástky pro elektromotor, také elektromotor samotný, ale auto servisní technik neviděl, takže míru poškození neznáme,“ řekl Haidinger.

Jihomoravští hasiči mají z místa pondělní nehody policejního supersportu asi desítku fotografií, z kolegiality je ale neuvolní. Vůz za čtyři miliony korun sjel do potoka v Brně - Chrlicích poté, co řidič kvůli mozkové příhodě nezvládl řízení. S policistou jel ve voze zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš, který se do auta dostal za stále nevysvětlených okolností. Prezident Zeman dokonce v této souvislosti nařkl policii ze lži.

Podle některých médií jízdu civilisty povolil ředitel jihomoravských policistů Leoš Tržil, který se k tomu dosud nevyjádřil.

„Je standardem u každé nehody integrovaného záchranného systému, že ty fotky se neprezentují. Jde o kolegialitu, není to nic výjimečného. Neposkytujeme žádné fota z těchto nehod, včetně této. Není to tím, že bychom u této nehody dostali nějaký pokyn fota neukazovat,“ odmítl spekulace mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Z fotografií je podle něj patrné, že auto leží napříč přes strouhu potoka. Mluvčí doplnil, že z vozu hasiči nemuseli nikoho vyprošťovat, takže auto nepoškodili vystřiháváním. „Pokud by se tak stalo, bylo by poškozené ještě více,“ uvedl Mikoška.

Podle Haidingera má nyní vůz Generální inspekce bezpečnostních sborů, která nehodu vyšetřuje. „Až nám auto vrátí, budeme se rozhodovat podle toho, co řekne servisní mechanik. Pokud to auto bude poškozené natolik, že se dá opravit, tak ho necháme opravit. Když ne, tak se opravovat nebude,“ uvedl Haidinger. Auto je pojištěné. Mluvčí doplnil, že pro firmu tento incident nemá žádný vliv na spolupráci s policií a že z jejich strany není důvod spolupráci měnit či ukončovat.

Policie dostala hybridní vůz k testování v první polovině května, jezdit měl především po jihomoravských rychlostních silnicích. Firma ho zapůjčila na šest měsíců nebo do ujetí 20 000 kilometrů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek