Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Boj o vedení Asociace krajů. ANO představilo svoji kandidátku

Boj o vedení Asociace krajů. ANO představilo svoji kandidátku

O úřad šéfa Asociace krajů České republiky, který donedávna vedl někdejší jihomoravský hejtman Michal Hašek, je mezi politickými stranami velký zájem. Po kandidátovi ČSSD, kterým je jihočeský hejtman Jiří Zimola, představilo svou kandidátku také hnutí ANO.

Strana vedená ministrem financí Andrejem Babišem má o vedení Asociace krajů velký zájem. Svůj nárok opírá o to, že má po krajských volbách celkem šest hejtmanů, tedy nejvíce ze všech politických stran a hnutí v České republice.

Vedení Karlovarského kraje (zleva): Dalibor Blažek (HNHRM), hejtmanka Jana Vildumetzová (ANO) a Martin Hurajčík (ANO).Vedení Karlovarského kraje (zleva): Dalibor Blažek (HNHRM), hejtmanka Jana Vildumetzová (ANO) a Martin Hurajčík (ANO).autor: čtk

Do boje o významný post vyslalo hnutí ANO nově zvolenou hejtmanku Karlovarského kraje Janu Vildumetzovou. Jméno na nedávné schůzce vybrali a odsouhlasili noví hejtmani za ANO i za účasti pražské primátorky Adriany Krnáčové. Vildumetzová už odpoledne uvedla, že by nominaci přijala.

Jiří Zimola bude také kandidovat na šéfa Asociace krajů.Jiří Zimola bude také kandidovat na šéfa Asociace krajů.autor: Martin Pinkas

Místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek pokládá Vildumetzovou za skvělou variantu obsazení funkce. „Bývala místopředsedkyní Svazu měst a obcí, má velké zkušenosti z komunální politiky a doteď navíc byla náměstkyní na Ministerstvu vnitra právě pro oblast veřejné správy. To jednoznačně svědčí o tom, že celou problematiku zná velmi dobře,“ prohlásil.

Kraje donedávna vedl sociální demokrat Michal Hašek.Kraje donedávna vedl sociální demokrat Michal Hašek.autor: Jiří Nováček

ČSSD, která navrhuje protikandidáta Jiřího Zimolu, má nově své hejtmany v pěti krajích. Po jedné hlavě kraje pak mají STAN, KDU-ČSL a KSČM. Jejich hlasy budou ve volbě nového šéfa Asociace krajů nejspíš rozhodující.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek