Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Borat se zastal Čechů, které v Kazachstánu zatkli v jeho plavkách. Zaplatí za ně pokutu

Borat se zastal Čechů, které v Kazachstánu zatkli v jeho plavkách. Zaplatí za ně pokutu

Anglický komik a herec Sacha Baron Cohen, který se proslavil rolemi ve filmech Ali G Indahouse, Borat, Brüno a Diktátor, se nabídl, že uhradí pokutu šesti českým turistům, kteří byli zatčeni v Kazachstánu za nošení plavek zvaných mankini. 

Skupina českých turistů byla zatčena v hlavním městě Kazachstánu Astaně počátkem listopadu poté, co pózovala před objektivem v „odhalených“ plavkách zvaných mankini neboli „Boratovy plavky“, které diváci znají právě z filmu Borat. Místní média uvádějí, že každému z turistů byla udělena pokuta ve výši 22,500 Tenge (1 478 Kč) za nemravné odhalování. Pokud by pokutu nezaplatili, hrozilo jim desetidenní vězení.

Herec Sacha Baron Cohen, který mankini díky filmu proslavil po celém světě, nyní na facebooku zveřejnil nabídku, že tyto pokuty za turisty zaplatí. „Moji čeští kamarádi, co jste byli zatčeni, pošlete mi své údaje a důkaz, že jste to vy, a já vám pokutu zaplatím,“ napsal ve svém příspěvku na facebooku. Ke svému vzkazu přidal i e-mailovou adresu, která byla vytvořena právě pro tuto příležitost: arrestedforwearingyourmankini@gmail.com.

Jak píše portál Newshub.co.nz, pro Kazachy Borat není legrační postavou jako pro západní svět a s jeho humorem se neztotožňují. Kazachstánští úředníci se navíc domnívají, že film vylíčil zemi jako rasistickou, sexistickou a primitivní. V roce 2012 však ministr zahraničí Kazachstánu veřejně poděkoval Baronu Cohenovi za podporu cestovního ruchu.