Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Brácha se opil, pohádal a tetě přejel nohu,“ popisuje bratr oběti tragédii v Chomutově. Střelbu označil za popravu

„Brácha se opil, pohádal a tetě přejel nohu,“ popisuje bratr oběti tragédii v Chomutově. Střelbu označil za popravu

Víkendová vražda mladého Roma v Chomutově dál vzbuzuje emoce. Čtyřiatřicetiletý Radek Š. zemřel po několika ranách z pistole Marka L. (37) v noci z pátku na sobotu. Mezi členy romské rodiny mělo dojít k hlasitému sporu, který vygradoval až najížděním do lidí. Rodina přesto útok popisuje jako popravu.

Radek přijel do Chomutova za svou rodinou z Nizozemska. Uprostřed noci na sobotu se zde mezi rodinnými příslušníky strhla hádka, po které Radek nastoupil do auta a při pokusech odjet najel do několika aut. Podle některých svědků pak začal najíždět do velké skupiny lidí, která se zde vytvořila.

V tu chvíli ven vyšel Marek L., bývalý bachař, s pistolí v ruce. Přistoupil z boku k autu a začal střílet. Radka zasáhlo několik ran, jedna poranila i jeho psa, který byl na sedadle spolujezdce. Zachránit mladého muže se nepodařilo.

„Brácha se vrátil z diskotéky. Pil, to nebudu lhát. Hádali se venku se strejdou, kterej byl vyfetovanej. Pak sedl do auta a chtěl odjet. Jak ujížděl, přejel tetě nohu, když najednou se objevil ten chlap s pistolí a začal rasisticky křičet a střílet. Byla to poprava,“ řekl deníku MF Dnes Dušan Š., jeden z pěti bratrů zastřeleného muže.

Co podle svědků zaznělo vteřiny před střelbou? Čtěte pokračování článku na Blesk.cz.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek