Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Brněnští bezdomovci chtěli uctít mrtvého kamaráda. Zpili se a napadli strážníky

Brněnští bezdomovci chtěli uctít mrtvého kamaráda. Zpili se a napadli strážníky

To tu ještě nebylo! Dvacítka opilých bezdomovců se vrhla na brněnské strážníky! Někteří s sebou měli i psy. Strážníkům přijelo na pomoc hned pět dalších hlídek. K útoku došlo ve čtvrtek večer před brněnským hlavním nádražím.

„Hlídka strážníků vyjela k hlavnímu nádraží na žádost dispečinku záchranné služby. Měli ověřit, jestli jeden z početné skupiny bezdomovců neleží na zemi se zdravotními potížemi,“ řekl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Sotva však přijeli strážníci na místo, ihned čelili útoku bezdomovců, kteří je napadli nejdřív slovně a vzápětí i fyzicky. „Čtyři nejaktivnější útočníci je začali tahat za uniformy a pokusili se je napadnout,“ popsal další vývoj situace Ghanem.

Napadeným strážníkům vyjelo proto na pomoc dalších pět hlídek městské policie.„Strážníci po použití donucovacích prostředků zafixovali čtveřici čelem k zemi, dva z nich přitom spoutali. Během zákroku byly hlídky nuceny použít i slzný sprej,“ upřesnil mluvčí brněnských strážníků.

Jeden z bezdomovců absolutně nekontroloval své chování, a tak ho nechali strážníci převézt na záchytku. Tam nadýchal bezmála dvě a půl promile alkoholu. Bezdomovci v podchodu podle svých slov drželi tryznu za svého zesnulého známého.

Text vyšel na webu Blesk.cz. Další zajímavé zprávy z Brna zde.