Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Čech utekl do Thajska, aby nemusel do vězení. Svobodu si však stihl užít jen pár let

Čech utekl do Thajska, aby nemusel do vězení. Svobodu si však stihl užít jen pár let

Policie vypátrala muže, který se přes osm let vyhýbal vězení za leasingové podvody. Dvaačtyřicetiletý muž byl v červenci dopaden v Thajsku a dnes byl deportován zpět do Česka. Na webu policejního prezidia o tom dnes informovala mluvčí Eva Kropáčová.

Zadržený muž byl v roce 2008 odsouzen k devítiletému trestu za to, že se na konci devadesátých let dopouštěl leasingových podvodů, a to jako člen organizované skupiny. „Zadržený podvody spolu s dalšími lidmi zastřešoval, koordinoval a plánoval,“ uvedla Kropáčová. Muž svým jednáním způsobil škodu skoro 40 milionů korun.

Do věznice ale odsouzený nenastoupil, a proto po něm bylo v roce 2009 vyhlášeno celostátní pátrání. „Jelikož se jej nepodařilo na území České republiky vypátrat a všechny důkazy směřovaly za hranice, byl na hledaného vydán Evropský zatýkací rozkaz a Mezinárodní zatýkací rozkaz,“ uvedla Kropáčová.

V roce 2014 policisté zjistili, že hledaný může pobývat v Thajsku. Tamní policie muže zadržela v polovině minulého měsíce a vydala ho do Česka. Do Prahy byl eskortován dnes a nyní již pobývá ve vězení, sdělila Kropáčová ČTK.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek