Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Celník chtěl po hostech restaurace účtenku za oběd. Když mu jí nedali, chtěl prověřit jestli nedluží státu

Celník chtěl po hostech restaurace účtenku za oběd. Když mu jí nedali, chtěl prověřit jestli nedluží státu

Martin si v sobotu s přítelkyní zašel na oběd do pražské tržnice Sapa. Při odchodu je ale čekal nepříjemný zážitek. „Posvítil“ si na ně celník, který nejdřív požadoval účtenku od polévky a později i občanky. Prý chtěl zjistit, jestli nedluží státu peníze. Celníci mají na takové kontroly právo, potvrdila jejich mluvčí. Můžou si „proklepnout“ každého.

„Pracuju kousek od Sapy, chodím tam na jídlo skoro každý den a výjimečně jsme zašli i v sobotu. Vyjížděli jsme zadním vchodem, kde bylo obyčejné, ničím nenápadné auto Celní správy,“ zmínil Martin.

„Pán nás zastavil, byl naprosto slušný, nepůsobil nepříjemně. Ptal se, co jsme si koupili, tak jsem mu řekl, že nic, že jsme byli na polévce. Dále se ptal, jestli jsme dostali účtenku, a já jsem řekl, že ano, ale že si ji neberu, protože mi to připadá nablblé,“ připojil muž.

A Martin pokračoval: „Ptal se mě, kde přesně jsme byli, ale nechtělo se mi uvádět konkrétní podnik. Potom se zeptal, jestli bych to řekl i na kameru. Nakonec nás vyzval, abychom mu dali občanky, opravdu se slovy: Jdu si zjistit, jestli něco státu nedlužíte. Za chvíli se vrátil, dal nám občanky a jeli jsme dál.“

Více si přečtěte na webu Blesk.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek