Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Centrum pro imigranty na Praze 6 se bude stěhovat. Obyvatelé dosáhli svého

Centrum pro imigranty na Praze 6 se bude stěhovat. Obyvatelé dosáhli svého

Odbor azylové a migrační politiky sídlil od loňského roku v části Prahy 6 nazývané Dědina. To popudilo nejen místní obyvatele, ale i radnici. Kromě strachu z kriminality místní zastupitelé tvrdili, že o plánech otevřít centrum nevěděli a nikdo s nimi tento záměr nekonzultoval. V místě je prý také nedostatek parkovacích míst, což je důsledek otevření kanceláří odboru. Radní se na začátku dubna domluvili s ministrem vnitra, že se pro centrum pokusí najít jiné místo.

Dohodu oznámil na svém facebookovém profilu starosta Prahy 6 Ondřej Kolář. „Centrum azylové a migrační politiky na Dědině oprávněně jitří vášně. Proto jsem ministrovi vnitra řekl, že pro Prahu 6 je nejlepší řešení celé situace toto pracoviště přesunout jinam. Souhlasil a slíbil, že vnitro začne urychleně hledat jiné vhodné prostory. Praha 6 samozřejmě bude nápomocna,“ uvádí Kolář na sociální síti o jednání s Milanem Chovancem.

„Pan ministr přislíbil přesun pracoviště do jiné lokality. Bude to ale běh na dlouhou trať, smlouva byla uzavřena na 5 let a tento pokyn je nutno chápat jako úkol vůbec nalézt lokalitu, která by splňovala požadavky tohoto odboru,” potvrzuje pro server liboc.info zastupitelka za ČSSD Lucie Válová.

Loňské otevření centra spustilo vlnu stížností. Někteří se báli cizinců a zhoršené bezpečnostní situace. To by se ale nyní alespoň provizorně mělo zlepšit. „Mezitím máme slíbeno, že se maximálně zmírní negativní vlivy centra na jeho okolí. Jedním z opatření má být nová služebna policie se stálou službou, která bude na obyvatele Dědiny dávat pozor,“ informuje starosta městské části na facebooku.

Kromě imigrantů ale vadila většině místních hlavně horší situace s parkováním. Míst je i tak údajně nedostatek a po otevření centra jich ještě ubylo. Část zabírají zaměstnanci, část ti, kteří sem jedou něco vyřídit. A denně jich prý bývá podle webu liboc.info až 600.

„Ministr na konci schůzky navrhl řadu opatření, která by měla situaci pomoci v přechodné době,” shrnuje zastupitelka Válová. „Patří k nim posílení dozoru policie, zahájení jednání s magistrátem ve věci možného posílení autobusové dopravy, vytvoření informační kampaně směrem ke klientům centra, aby využívali MHD, kontroly Živnostenského úřadu nad službami, které jsou v lokalitě klientům centra nabízeny a důkladné řešení dopravních přestupků v lokalitě.”

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek