Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Češi stále víc zneužívají děti. Zvrhlíky bývají otcové

Češi stále víc zneužívají děti. Zvrhlíky bývají otcové

V Česku loni vzrostl počet případů sexuálně zneužívaných dětí, zejména pak chlapců. Více je také případů, kdy jsou děti oběťmi dětské prostituce, celkem šlo o 23 případů, z toho čtyři chlapce. Čtyři desítky zneužívaných dívek dokonce otěhotněly. Sexuální obtěžování se podle expertů může výrazně negativně promítnout do vývoje dětí. „Pokud došlo k tvrdému zneužití děvčete, je to skutečně poškození na celý život,“ uvedla pro Blesk.cz Zuzana Baudyšová z nadace Naše dítě.


Více než 800 českých dětí se v minulém roce setkalo s nějakou formou sexuálního obtěžování. Oproti roku 2015 je to o 40 případů více, vyplývá ze statistik ministerstva práce a sociálních věcí. Na druhou stranu v posledních třech letech klesl počet obtěžovaných dětí do 6 let, loni jich bylo 86, o rok dříve 98 a v roce 2014 dokonce 133.

Naproti tomu se ale objevuje více případů dětské prostituce, loni jich bylo celkem 23, což je nejvíce od roku 2013. K prostituci byli zneužití také čtyři chlapci, jednomu bylo dokonce méně než 15 let. Celkem bylo kvůli zneužívání odebráno rodinám 42 dětí.

Počty odhalených případů rostou dlouhodobě, podle odborníků to však neznamená, že by sexuální násilí na dětech bylo častější. Jsou za tím spíše důslednější kontroly ze strany sociálních orgánů i všímavost lidí nebo sousedů, kteří podezření na týrání nebo zneužívání častěji hlásí. Skutečný počet případů navíc může být i výrazně vyšší.

Více si přečtěte na webu Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek