Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Česko od neděle čekají tropy. Vyvarujte se náročnějších sportům, radí meteorologové

Česko od neděle čekají tropy. Vyvarujte se náročnějších sportům, radí meteorologové

Ačkoli je teprve konec května, Česko čekají tropické teploty. V neděli se rtuť na teploměrech může letos poprvé vyšplhat nad 30 °C. Velké rozdíly ale budou mezi dnem a nocí. Noční teploty spadnou k 10 °C.

Zatímco v pátek se ještě musíme smířit s „pouhými“ 24 °C, během víkendu nastanou ideální podmínky pro milovníky horka. Sobota přinese 27 °C, v neděli se mohou teploty místy přehoupnout i přes tropickou třicítku.

Může za to jihozápadní proudění vzduchu. Oba dva víkendové dny mají být navíc jasné až polojasné. Foukat bude mírný vítr o rychlosti 2 až 6 metrů za sekundu.

Velký teplotní rozdíl bude mezi dnem a nocí. Odpolední třicítky se v pozdějších hodinách vytratí a teplota spadne k 10 °C. Nejnižší hodnoty se budou pohybovat dokonce kolem 5 °C.

Ačkoli mnohým horké počasí může po relativně studeném jaru vyhovovat, lidé by neměli zapomínat ani na své zdraví. Meteorologové doporučují vyvarovat se namáhavějším sportům. Vedra hůře snáší také starší osoby.

Tropické teploty potrvají i v následujícím týdnu. V pondělí a v úterý budou maxima dosahovat 31 °C, „třicítky“ ojediněle přetrvají až do středy.

Poté se počasí zkazí. Jasnou až polojasnou oblohu vystřídají bouřky, které přinesou mírné ochlazení. I přesto by se nejvyšší denní měly ve zbytku týdne pohybovat mezi 22 až 27 °C.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek