Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Česko přetnul mráz. Na západě naměřili nulu, na východě minus 25

Česko přetnul mráz. Na západě naměřili nulu, na východě minus 25

Arktické mrazy „rozdělily“ republiku. Zatímco na východě země teploty v pondělí časně ráno spadly až k minus 25 stupňům, na západě bylo v tu dobu kolem nuly.

Hranice teplotních pásem téměř kopírovala přechod mezi Čechy a Moravou. Nejmíň naměřili ve Štítné nad Vláří, a to -25,7 stupně. „Mohl za to nejen studený vzduch, který se drží hlavně na východě republiky, ale i jasná obloha, která byla právě v krajích Olomouckém, Moravskoslezském, Zlínském a ve východních částech Jihomoravského a Pardubického kraje,“ vysvětluje na informačním webu Infomet.cz Českého hydrometeorologického ústavu meteoroložka Marie Odstrčilová.

Chladné počasí bude přetrvávat i nadále. V noci na středu teploty na severovýchodní Moravě a ve Slezsku místy klesnou pod -18 °C, na ostatním území při vyjasnění nebo malé oblačnosti pod -12 °C.

 „Na Českomoravské vrchovině se při nárazech větru kolem 50 km/h budou v úterý i v noci na středu místy tvořit sněhové jazyky. Během středy se budou sněhové jazyky tvořit místy i na ostatním území, na horách při nárazech větru kolem 90 km/h i závěje. Ve středu večer a v noci na čtvrtek se v Čechách bude ojediněle tvořit při mrznoucím dešti ledovka,“ uvedla Odstrčilová.

Meteorologové vyhlásili výstrahu před velmi silným mrazem. Ta platí v Moravskoslezském kraji od úterních 18:00 do středečních 10:00. Varování s nižším stupněm nebezpečí se týká ve stejnou dobu Prahy, Pardubického, Královéhradeckého, Olomouckého, Zlínského a Jihomoravského kraje, části Středočeského kraje a Kraje Vysočina.

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek