Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Česko se v pátek dočká prvního sněhu a prudce se ochladí. Studené počasí sem přinese hurikán Maria

Česko se v pátek dočká prvního sněhu a prudce se ochladí. Studené počasí sem přinese hurikán Maria

Ještě ani nebylo svatého Martina, který tradičně na začátku listopadu přijíždí na bílém koni a přináší sněhovou pokrývku, a už se Česko dočká prvních vloček. Nemůže za to ovšem chladné počasí, ale hurikán Maria, který ho do Evropy přivane při svém putování tzv. severní cestou.

Hurikán Maria, který se zformoval v Karibiku, byl v jeden moment nejmocnější bouří za několik desetiletí, čímž způsobil škody za desítky miliard a některé ostrovy doslova smazal z mapy. Nyní zamířil směrem do Evropy. Po cestě dlouhé tisíce kilometrů zeslábl natolik, že od něj prakticky nic nehrozí, přesto ale počasí v Evropě bude formovat.To nejhorší, co v Česku způsobí, je sníh. Hlavně na horách, kde se lidé zřejmě dočkají prvního sněžení. Na zbytku území se Maria, nyní přeměněná na obyčejnou tlakovou níži, projeví jako déšť.

„Vypadá to, že první sníh by mohl na horách začít padat už v pátek. Stejný charakter pak bude mít počasí i o víkendu. Objeví se i přízemní mrazíky,“ sdělila meteoroložka Dagmar Honsová. Do čtvrtka budou vládnout teploty až 20 stupňů Celsia, v pátek však spadnou o téměř deset stupňů.

Podrobná předpověď počasí na Blesk.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek