Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Česko v noci sužoval orkán, teď se vrátí mrazy

Česko v noci sužoval orkán, teď se vrátí mrazy

Silný vítr od rána trápí Česko. Na horách dokonce přesáhl sílu orkánu, která činí 118 km/h. Vyplnila se tak předpověď Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), který před větrem varoval už včera. Začít slábnout by měl o víkendu, vrátí se ale tuhé mrazy.

Zatímco v pátek mráz zavítá jen do vyšších poloh, o víkendu se vrátí i do nížin. Teploty pak znovu spadnou pod nulu i během dne.

Nejnižší teploty se v noci na sobotu budou pohybovat mezi -1 a -5 °C, místy se může tvořit náledí a zmrazky. Denní maxima dosáhnou -2 až +2 °C. V 1000 metrech na horách pak bude kolem -5 °C.

Páteční orkán by se o víkendu opakovat neměl. V sobotu klesne rychlost větru z 35 m/s na 20 m/s. V klidnějších lokalitách můžeme čekat mírný západní až severozápadní vítr s rychlostí 3 až 7 m/s. Až do odvolání však platí varování, které ČHMÚ vydal ve čtvrtek.

Pokles teplot bude pokračovat i v neděli. V noci budou mezi -3 a -7 °C. Zejména na východě a severovýchodě Česka pak klesnou až k -10 °C. Neohřejeme se ani ve dne, kdy se maxima vystoupají k -3 až +1 °C.

Největší mrazy přijdou na začátku nového týdne. V noci na pondělí mají nejnižší teploty klesnout k -7 až -11 °C, při déletrvajícím vyjasnění budou kolem -15 °C.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek