Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Česko zažilo další chladné ráno. Na Šumavě naměřili - 20 °C

Česko zažilo další chladné ráno. Na Šumavě naměřili - 20 °C

Ochlazení, které nastoupilo na velikonoční svátky, se nechce České republiky pustit. Na některých místech padly rekordy, když teploty klesly hluboko pod bod mrazu. Návrat zimy zažívají především obyvatelé Jihočeského kraje.

Jednou z nejchladnějších oblastí České republiky je tradičně Šumava. V pátečních časných ranních hodinách tak meteorologové naměřili na šumavské Jezerní slati - 20 °C.

Teploty se dostaly výrazněji pod bod mrazu na řadě míst na jihu Čech. Václav Kubišta z českobudějovického hydrometeorologického ústavu potvrdil, že například v Českých Budějovicích bylo - 4,1 °C, což je překonané teplotní minimum pro tento den.

Na šumavském Churáňově bylo - 9,6 °C. „Jsou to hodnoty relativně nízké, ale nemůžeme hovořit o extrému. Někdy se i ve druhé polovině dubna takto výrazně ochladí,“ řekl Kubišta.

Nižší teploty se v jihočeském kraji drží už od začátku týdne. Na řadě míst sněžilo a na Šumavě leží souvislá vrstva sněhu. Podle Kubišty se v nejbližších dnech nepatrně oteplí. Přes víkend meteorologové očekávají denní teploty v Jihočeském kraji v rozmezí šest až deset stupňů Celsia.