Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Český pavilon na Expu v Kazachstánu je hit. Vidělo ho už sto tisíc lidí

Český pavilon na Expu v Kazachstánu je hit. Vidělo ho už sto tisíc lidí

Do českého pavilonu na mezinárodní světové výstavě o budoucnosti energie EXPO 2017 v kazašské Astaně zavítal 100 000. návštěvník. Byla jím 32 letá Kazaška Inžu (v kazaštině její jméno znamená „perla“), která přišla na výstaviště vůbec poprvé.

Diplom s pořadovým číslem 100 tisíc, věcnou cenu a voucher do české restaurace jí předal komisař české účasti Jan Krs a ředitel české expozice Bohumil Bochňák. „Jsme poctěni a zároveň potěšeni, protože 100 tisící návštěvu máme rovný měsíc po zahájení výstavy. Potvrzuje to, že český pavilon představuje špičkové technologie a vynálezy tuzemských inženýrů a výrobců, a že se nám vyplácí promo, které pavilonu děláme,” uvedl Jan Krs.

Český pavilon shédlo už za prvních sedm dní deset tisíc lidí. V dalších týdnech návštěvníků výrazně přibylo, silnou pozici si v návštěvnosti drží středy a pátky. Slabší jsou nvíkendy. „Prozatím největší návštěvnost jsme zaznamenali několik dní před překročením hranice 100 000, konkrétně 7. července, kdy náš pavilon navštívilo 6 239 hostů,” sdělil Bochňák. František Kočí, tiskový mluvčí komisaře, dobré výsledky návštěvnosti českého pavilonu podtvrzuje srovnáním s čísly od sousedů: „Řecko má 64,5 tis, Švýcarsko 54,5 , Rakousko 58,7, Lotyšsko 42 tis. A Luxemburk 32 tis,” řekl František Kočí.

Zahájení EXPO 2017, které potrvá do 10. září, se zúčastnil prezident Miloš Zeman, na český den 15. července se chystá předseda Senátu Parlamentu ČR pan Milan Štěch. Dnes přicestoval do Astany ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek