Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Chce překonat Knihovnu Václava Havla. Klaus mladší založil vlastní institut

Chce překonat Knihovnu Václava Havla. Klaus mladší založil vlastní institut

Syn bývalého prezidenta před několika dny založil nové Centrum pro občanské svobody. Chce být jedničkou mezi českými think-tanky. Řekl to v rozhovoru pro nadcházející vydání časopisu Týden.

Centrum funguje zhruba týden a sídlí v pražských Vysočanech. Podle Klause ml. se jedná o malou instituci, která prý ale může „napáchat hodně dobra“.

Syn bývalého prezidenta si klade za cíl hájení svobod. Tematicky se prý chce věnovat třeba daním, státnímu rozpočtu nebo reformě školství. Založení centra je podle něj reakcí na ohlasy, které vzbuzují jeho články. Nemá se ale jednat o obdobu Institutu Václava Klause, který má jeho otec.

Jak uvedl Týden, na chod centra několik lidí finančně přispělo, takže Klaus ml. má peníze na dva roky provozu. „Nechci teď ale zveřejňovat jména sponzorů, i když asi nejde o nic tajného. Máme nicméně princip, že nebereme státní peníze a peníze z ciziny. Tím se odlišujeme od řady českých neziskových subjektů,“ prozrazuje.

Klaus ml. chce být jedničkou mezi obdobnými institucemi v Česku a naznačil, že proto hodlá prezentovat činnost centra atraktivní „virálovou“ formou. „Máme s jedním známým z Brna doménu udavej.cz, což je teď nejlukrativnější doména, žádné auto.cz nebo sex.cz. Teď vymýšlíme, co s tím udělat,“ dodává na stránkách Týdne s tím, že by na internetu co do významu rád překonal Knihovnu Václava Havla.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek