Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Chovanci v Hradci chystali útoky na vychovatele a chtěli se probít na svobodu. Většině není ani 15 let

Chovanci v Hradci chystali útoky na vychovatele a chtěli se probít na svobodu. Většině není ani 15 let

Hradecká policie vyšetřuje přípravu útoku několika chovanců mladších 18 let Dětského diagnostického ústavu v Hradci Králové na vychovatele. ČTK to zjistila od důvěryhodného zdroje. Plán odhalili pracovníci ústavu a včas informovali policii, která v zařízení zasáhla začátkem ledna. Policie odmítla potvrdit, kde přesně k přípravě útoku došlo.

"Několik dětí ze školského zařízení v hradeckém kraji mělo plánovat útok na zaměstnance zařízení s následným útěkem. Díky včasnému zásahu ze strany pedagogů však naštěstí k plánované události nedošlo. Další bližší informace nemohu k případu poskytnout," řekla ČTK mluvčí hradecké policie Lenka Burýšková.

Podle informací ČTK je trestně odpovědný pouze jeden z údajných pachatelů, kterému je 15 let. Ostatní jsou mladší.

Vedení ústavu odmítlo případ jakkoli komentovat. "Máme od zřizovatele přímo zákaz komunikovat s médii, odkazuji na tiskového mluvčího ministerstva školství," řekl ČTK ředitel ústavu Pavel Janský. "Vzhledem k tomu, že případ vyšetřuje policie, nelze poskytovat bližší informace," uvedla na dotaz ČTK mluvčí ministerstva Jarmila Balážová.

Pokud se prokáže vina nezletilých pachatelů, pak by se v České republice nejednalo o první případ. Třeba v roce 2014 v dnes již zrušeném výchovném ústavu v Králíkách na Orlickoústecku dva mladíci brutálně napadli vychovatele a vychovatelku. Chtěli utéct. Jeden z nich vrazil vychovateli šroubovák do krku a když přiběhla vychovatelka, napadl i ji. Povalil ženu na zem a kopal do ní.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek