Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Člen svazu bojovníků za svobodu se neštítí ničeho, prodává hrnky s Hitlerem

Člen svazu bojovníků za svobodu se neštítí ničeho, prodává hrnky s Hitlerem

Uctívat český odboj a zároveň prodávat hrnečky s portrétem Hitlera se zdá být neslučitelné. Ne tak ale v nakladatelství Naše vojsko. Jeho ředitel Emerich Drtina totiž na e-shopu nabízí dlouhodobě předměty s nacistickou tematikou. Nyní ale vyšlo najevo, že je sám členem Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS), který sdružuje účastníky odboje za druhé světové války a jejich rodinné příslušníky.

Na podivnou kombinaci upozornil v květnu web Židovské listy. Ten připomínal kauzu prodejů předmětů s nacistickou tematikou na e-shopu Naše vojsko, jehož ředitelem je právě Emerich Drtina. Nyní vyšlo najevo, že je členem Českého svazu bojovníků za svobodu, kde by si pravděpodobně nikdo upomínkové předměty s vrahy svých rodičů nekoupil. Hrnky a trička s nacistickými pohlaváry ovšem majitel nakladatelství nepovažuje za škodlivé.

„V žádném případě tímto nechceme propagovat nacismus, jedná se jen o prodej sběratelských předmětů,“ vysvětlil v dubnu Drtina. Nyní sám v rozhovoru pro INFO.CZ potvrdil, že je skutečně zároveň členem ČSBS.

Hrnečky s Hitlerem a další předměty s fotkou nacistického vůdce pobouřily přeživší holocaustu nebo nizozemské velvyslanectví. Protestoval proti nim také rabín Karol Sidon. Když média v únoru na podivný sortiment upozornila, hájil se Drtina, že chtěl pouze pobavit veřejnost. Následně zboží z e-shopu na nějakou dobu zmizelo, nyní už jsou opět v prodeji trička a hrnky s Heydrichem, Stalinem i Hitlerem.

„Nabídku produktů na našem e-shopu ovlivňuje poptávka zákazníků, kteří si oblíbili naší sběratelskou edici světových osobností. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli zařadit do prodeje omezenou sérii těchto triček a hrnečků,“ prohlásil už dříve Drtina. Jeho nakladatelství také loni vydalo knihu Adolfa Hitlera Mein Kampf.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek