Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

CNG využívá stále více motoristů

CNG využívá stále více motoristů
 

Hledání úsporných řešení v dopravě je velmi aktuálním tématem. Zajímavou možností je využití stlačeného zemního plynu (CNG) pro pohon automobilů, jehož obliba v posledních letech rychle roste. Celosvětově je stlačený zemní plyn (CNG) nejvíce využívaná alternativní pohonná hmota a jezdí na něj již více než 22 milionů vozidel.

CNG - plnohodnotná alternativa
Využití stlačeného zemního plynu pro pohon automobilů (CNG) je v současné době technologicky plně připravená, fungující a hlavně plnohodnotná alternativa v dopravě. Plynová auta mají, na rozdíl např. od elektromobilů, všechny problémy v podstatě vyřešené. Jsou dvoupalivová, tzn. dojde-li náhodou někde během cesty plyn, auto jede bez jakýchkoli problémů dál na benzín.


Kilometr za korunu
Patrně nejvíce viditelnou výhodou vozidel poháněných stlačeným zemním plynem (CNG) jsou jejich nízké provozní náklady, které jsou oproti tradičním pohonným hmotám přibližně poloviční. Na plyn tak jezdíte rámcově za korunu na kilometr, přičemž není žádný kvalitativní rozdíl ve srovnání s jízdou na tradiční pohonné hmoty. Pozitivním faktorem dále je, že vozidla poháněná stlačeným zemním plynem (CNG) jsou šetrná k životnímu prostředí.

autor: Pražská plynárenská a.s.

Tankování se bát nemusíte
Plnění stlačeným zemním plynem je časově zhruba stejně náročné jako tankování např. benzínu a je i stejně jednoduché. V České republice je nyní více než 140 veřejných plnicích CNG stanic. Maximální vzdálenost mezi nimi je 200 km, přičemž minimální dojezd vozidel na zemní plyn tuto vzdálenost dalece překračuje. V samotné Praze je aktuálně 17 veřejných plnicích CNG stanic. Jejich počet však dále rychle poroste. Ve stádiu konečných příprav jsou totiž i plnicí stanice od Pražské plynárenské. Ta je bude během několika málo měsíců uvádět postupně do provozu.


S Pražskou plynárenskou nákup nového CNG vozu až o 35% levněji
Pražská plynárenská se o rozvoj využití stlačeného zemního plynu v dopravě dlouhodobě zasazuje. Jak bylo řečeno, stavíme a provozujeme plnicí stanice, aby si řidiči měli kde naplnit nádrže svých CNG vozů. Dále již několik let provozujeme autopůjčovnu těchto aut, aby si je veřejnost mohla prakticky vyzkoušet. Pro úplnost je třeba uvést, že tato vozidla jsou sériově vyráběné modely renomovaných světových automobilek a nejedná se tedy o žádné tzv. „přestavby“, jak se někdy nesprávně traduje.
Navíc se pro naše zákazníky snažíme vytvářet takové podmínky, aby si CNG vozy mohli za výhodných podmínek koupit. Ve spolupráci s partnery pro ně proto zajišťujeme až 35% slevu. Zákazník pak může vozidlo zakoupit levněji i o částky značně přesahující sto tisíc korun.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek