Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Co si mohou dovolit "ranaři", kteří kontrolují kouření na Praze 1? Máte se jich bát?

Co si mohou dovolit "ranaři", kteří kontrolují kouření na Praze 1? Máte se jich bát?

Zákaz kouření vyhnal přátele nikotinu z hospody na ulici. V Praze 1 se přidali k už tak vysokému počtu nočních hýřilů, a tak městská část zřídila antikonfliktní tým. Vyrazil do ulici, aby prý kuřáky krotil. Kdo ale činnost antikonfliktního týmu kontroluje a co vlastně smí?

Členové antikonfliktního týmu nemají žádné zvláštní pravomoce, před zákonem to jsou běžní občané. Jejich úkolem je prý především vysvětlovat lidem, že se v některých lokalitách Prahy 1 nesmí na ulici pít či že je třeba zde dodržovat noční klid. Dbát by měli také na veřejný pořádek.

„Cizinci asi v 90 procentech reagují kladně, říkají, že třeba o zákazu pití alkoholu nevěděli. Ale mnoho lidí se snaží naopak konflikt vyvolat. Hlavním pravidlem je pro ně nenechat se vyprovokovat,“ řekl Blesku radní Prahy 1 Ivan Solil.

Proč se členové týmu tedy nerozdělí do menších skupinek, aby nepůsobili tak výhrůžně? „V ulicích Dlouhá, V Kolkovně jsou davy, kde je třeba sto dvě stě lidí, tam když půjdou dva lidé, tak nic nevyřeší, ten dav si jich ani nevšimne,“ tvrdí Solil.

Celý článek čtěte na webu Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek