Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

ČSSD se hroutí jihočeská kandidátka. Kvůli Zimolovi odešel i její lídr

ČSSD se hroutí jihočeská kandidátka. Kvůli Zimolovi odešel i její lídr

Volební kandidátku jihočeské sociální demokracie opustil její lídr Stanislav Mrvka. Stejně tak učinili i Jindřich Florián a Josef Eigner. Všichni reagovali na vyškrtnutí bývalého hejtmana a předsedy jihočeské ČSSD Jiřího Zimoly. Právě Zimola odstoupení Mrvky potvrdil ČTK. Na uvolněná místa v kandidátce se nyní posunou náhradníci.

„Zřejmě je to reakce na nedávný zásah vedení ČSSD do naší kandidátky,“ uvedl exhejtman Zimola, kterého jihočeští sociální demokraté původně navrhli na kandidátní listinu na 22. místo. Celostátní vedení ČSSD však Zimolu vyřadilo.

Předseda strany Bohuslav Sobotka to odůvodnil tím, že by sociální demokracii mohly uškodit kauzy spojené s bývalým jihočeským hejtmanem. Myslel tím otázku stavby Zimolova rekreačního domu v Lipně nad Vltavou a situaci kolem odměn pro management jihočeských nemocnic.

Jihočeská ČSSD stála za Zimolou a chtěla, aby jej vedení strany na kandidátce nechalo. Zimola před týdnem vyzval, aby ostatní kandidáti na listině zůstali. Podle tajemníka jihočeské ČSSD Karla Vrkoče nelze vyloučit ani další změny. „Navrhované kandidátky budeme posílat našim členům ke schválení koncem týdne,“ řekl ČTK Vrkoč.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek