Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

ČSSD v červeném jako v Německu? Foldynův nápad odmítá volební lídr Birke

ČSSD v červeném jako v Německu? Foldynův nápad odmítá volební lídr Birke

Přebarví si v březnu sociální demokraté logo z oranžové na červenou? Usiluje o to poslanec Jaroslav Foldyna, většinu jeho oslovených kolegů ale jeho iniciativa nechává chladnou. Strana má prý k řešení mnohem zásadnější věci. Myslí si to i nový volební manažer sociálních demokratů Jan Birke.

„Pro mě to není téma. Voliče určitě musíme zaujmout něčím jiným, než je barva loga,“ odpověděl Birke na dotaz Blesk.cz.

Foldyna by chtěl, aby logo českých sociálních demokratů zčervenalo, jako je tomu u německých nebo rakouských sousedů. Ve středu to řekl Blesk.cz s tím, že oranžová je nevypovídající a nebudí emoce.

 

Z oslovených poslanců ČSSD s ním paradoxně souhlasí pouze Birkeho předchůdce v pozici volebního manažera strany Miroslav Poche. „Ano, i já jsem to doporučil hned po volbách panu předsedovi. Jsme jediná z evropských sociálně-demokratických stran, která nemá červenou jako hlavní barvu. A také do kampaně není oranžová vhodná, je to složitá barva,“ uvedl pro Blesk.cz.

Tejc: Změnou loga se volby nevyhrávají

Ostatní ale tvrdí, že by se strana měla věnovat spíš závažnějším tématům, než je barva emblému. „Naše strana má spoustu jiných a důležitějších problémů k řešení,“ řekl ministr pro lidská práva a legislativu Jan Chvojka (ČSSD). Stejně mluví i předseda rozpočtového výboru Václav Votava.

Více se dočtete na webu Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek