Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Další český islamista: Mladík z Třebíče verboval spolužáky ve škole

Další český islamista: Mladík z Třebíče verboval spolužáky ve škole

Jan Silovský, který se jako první Čech chtěl přidat k teroristické organizaci ISIS, není jediným domácím islámským radikálem. Jak informoval web iDnes.cz, někdejší student obchodní akademie a hotelové školy v Třebíči se snažil verbovat své spolužáky, aby se přidali na stranu radikálního islámu. Policie ho vyšetřuje kvůli sympatiím k islámskému terorismu.

Mladík vyšetřovaný na svobodě již konvertoval k islámu. Oproti odsouzenému Silovskému veškeré své aktivity popírá. Jenže policie má proti němu celou řadu důkazů. Jde o videa v mobilu, e-maily i odposlechy telefonátů. Muž se snažil ve škole zvrátit na stranu radikálního islámu i spolužáky.

„Vykládal, že sleduje videa z poprav, a ukazoval scény z mučení lidí. Když s ním nesouhlasili, choval se divně, takže se ho žáci začali bát. Zdálo se jim, že by někomu mohl ublížit. Škola to začala řešit,“ popsal webu situaci zdroj ze školního prostředí.

Mladý muž s Třebíče prý jednou ve třídě ukazoval i návod na výrobu bomby stažený z internetu. Jednalo se údajně o introverta s problémy se prosadit. Sám přitom toužil po moci a pozici lídra. Z internetu stahoval šifrované informace a kontakty na islamisty hledal v sousedním Rakousku.

Celý článek najdete na webu Blesk.cz. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek