Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Další povolební rezignace předsednictva. Z čela Svobodných odchází Petr Mach s kolegy

Další povolební rezignace předsednictva. Z čela Svobodných odchází Petr Mach s kolegy

Další stranické vedení rezignuje v důsledku špatných volebních výsledků na své funkce – tentokrát se jedná o členy Republikového předsednictva Strany svobodných občanů Petra Macha, Josefa Kálese, Jiřího Kubíčka, Terézii Mlýnkovou Iškovou a Radima Smetku. Strana plánuje zvolení nového předsedy na 18. listopadu, což je zároveň datum, kdy by měli rezignující členové svá místa v předsednictvu opustit. České novináře o tom informoval tiskový servis Strany svobodných občanů.

„Strana svobodných občanů děkuje voličům za hlasy a lituje, že hlasů nebylo tolik, aby myšlenky, které Svobodní prosazují, měly zastoupení v Poslanecké sněmovně. Členové vedení strany děkují všem kandidátům, členům, příznivcům, dárcům a podporovatelům, kteří se zapojili do volební kampaně,“ vzkazuje zastoupení strany českým občanům.

Volební výsledek je pro Svobodné jednoznačným neúspěchem, ze kterého strana musí vyvodit důsledky a ponaučení. Dosavadní předseda strany Petr Mach zvažuje, že už o místo předsedy usilovat nebude. „Ale ať už se rozhodnu jakkoli, leží mi budoucnost Svobodných na srdci a chci být politicky aktivním členem strany i nadále,“ říká Mach.

Tzv. Svobodní získali ve volbách 1,56 % a umístili se tak na 10. místě, hluboko pod TOP09, která byla poslední stranou, jež získala poslanecké mandáty ve Sněmovně. V předvolebních průzkumech se preference strany pohybovaly kolem dvou procent, její volební potenciál znalci odhadovali na 4 procenta.

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek