Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Další vládní krize, další schůzka se Zemanem. Babiš v příštích dnech zamíří na Hrad

Další vládní krize, další schůzka se Zemanem. Babiš v příštích dnech zamíří na Hrad

Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se v nejbližších dnech setká s prezidentem Milošem Zemanem. Informaci serveru Neovlivní.cz potvrdil Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. O schůzku podle něj požádal místopředseda vlády.

Setkání by se podle hradního mluvčího mělo uskutečnit „v nejbližší době“. Dodal, že nejbližšími dny nemá na mysli dnešek nebo pátek.

Babiš se na Pražský hrad objednal v době rostoucího napětí ve vládní koalici. ČTK řekl, že je přesvědčen o tom, že premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) vytváří atmosféru k tomu, aby ho mohl odvolat a zlikvidovat jako politického soupeře. Reagoval tak na zprávu Deníku, že Sobotkovi poradci vypracovali analýzu o způsobu, jakým získal koncern Agrofert, který mu do února patřil.

Zeman s Babišem mají k sobě politicky blízko. Prezident šéfa ANO několikrát podpořil například v případě zákona o střetu zájmu, který je kvůli dopadu na Babiše nazýván antibabiš. Nejprve normu vetoval a po přehlasování ve Sněmovně napadl u Ústavního soudu. Babiše podpořil i třeba v kauze dotací pro farmu Čapí hnízdo a často jeho práci chválí. Babiš se vlídně vyjadřuje o Zemanovi.

Na Pražském hradě se na podobné schůzce potkali v polovině března. I tehdy koalice řešila vážné rozpory, když Sněmovna Babiše vyzvala, aby do konce dubna vyvrátil „vážná“ podezření z daňových úniků v souvislosti se svými obchody se skupinou Agrofert, kterou dříve vlastnil. Ovčáček tehdy uvedl, že si oba politici schůzku domluvili ještě před vypuknutím kauzy.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek