Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Další Zemanova trapná šaškárna.“ Opoziční politici cupují přestřelku na Hradě

„Další Zemanova trapná šaškárna.“ Opoziční politici cupují přestřelku na Hradě

Průběh dnešní schůzky Miloše Zemana s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD), při které si oba politici na Pražském hradě ostře vyměnili názory před novináři, je podle ODS pokračováním politického dna. Předseda strany Petr Fiala v tiskové zprávě uvedl, že lidem musí být smutno. Europoslanec za TOP 09 Jiří Pospíšil hovoří o ostudě.

„Lidem musí být smutno, když se dívají na to, co se děje. Prezident, premiér, vicepremiér a vlastně vládní koalice jako celek jednají nezodpovědně a dělají naší zemi ostudu. Toto je nezodpovědná garnitura lidí, jejichž chování se příčí zdravému rozumu,“ uvedl Fiala.

Návrat k odpovědné politice podle Fialy započnou předčasné volby, které si strana přeje. „Setkání prezidenta s premiérem ukázalo hloubku krize: postrádalo elementární důstojnost, státnickost, velkorysost a odpovědnost,“ napsal později na twitteru. V přímém přenosu podle něj byla vidět slabost a arogance. „Musíme pociťovat stud všichni,“ dodal.

Pospíšil uvedl, že událost na Hradě byla neuvěřitelně ostudná. „Miloš Zeman nám opět ukázal, že mu jde jenom o sebe a své zájmy,“ konstatoval na twitteru. „Další Zemanova trapná šaškárna na Hradě při setkání se Sobotkou,“ napsal na facebooku bývalý Sobotkův ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD).

Zeman nechal na Pražském hradě přichystat sál, jako by měl přijmout Sobotkovu demisi. Premiérův tým přitom ráno v médiích avizoval, že na Hradě má proběhnout pouze diskuse a k podání demise dojde později v květnu. Zeman vyzval Sobotku, ať se vyjádří, následně pronesl bilanční řeč, jako kdyby demisi převzal.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek