Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Daňová Kobra navrhla obžalobu tří lidí. Nezákonně obchodovali s pohonnými hmotami

Daňová Kobra navrhla obžalobu tří lidí. Nezákonně obchodovali s pohonnými hmotami

Policejní tým Daňová Kobra navrhl obžalobu tří lidí kvůli krácení daní při obchodování s pohonnými hmotami. Státu měli podle vyšetřovatelů způsobit škodu 240 milionů korun, v případě odsouzení jim za to hrozí až deset let vězení. Na webu Kobry o akci s krycím názvem Karas informoval Jaroslav Ibehej, mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ).

Skupina obviněných od září 2012 do března 2013 obchodovala s pohonnými hmotami. Nakupovali je v zahraničí a následně prodávali v Česku, čímž vznikala vysoká daňová povinnost na DPH. Hlavní organizátor trestné činnosti měl podle kriminalistů po dohodě s dalšími obviněnými vymyslet způsob, jak sníží daňovou povinnost. „Za tímto účelem měli fiktivně deklarovat dodání sklotextilních látek, resuscitačních masek a dalšího zboží na Slovensko. K tomuto účelu měli využít několik fakticky nefungujících tuzemských i zahraničních obchodních korporací, mezi nimiž předstírali existenci reálného obchodního styku,“ popsal mluvčí.

Při vyšetřování spolupracovali policisté z Daňové Kobry s Generálním finančním ředitelstvím a Finančním analytickým úřadem. Během akce byly podle Ibeheje na účtech obviněných, případně na účtech souvisejících korporací, zajištěny finanční prostředky ve výši bezmála poloviny celkové způsobené škody.

Spisový materiál, který policisté předali na Městské státní zastupitelství v Praze, se skládá z více než 4000 stran základního spisu a dalších 5700 stran příloh, dodal mluvčí centrály.

Kompletní zpravodajství k prezidentským volbám 2018 najdete zde>>>

Speciální policejní tým Kobra tvoří policisté, celníci a specialisté finanční správy. Funguje od poloviny roku 2014 a zaměřuje se na boj proti velkým daňovým únikům.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek