Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Dějí se horší věci než v době Palerma, říká kontroverzní podnikatel Tomáš Hrdlička

Dějí se horší věci než v době Palerma, říká kontroverzní podnikatel Tomáš Hrdlička

Někdejší vlivná postava pražské komunální politiky Tomáš Hrdlička o sobě tvrdí, že se už věnuje jen byznysu. „Spravuji majetek za několik miliard korun,“ říká člověk, o němž se v éře Pavla Béma tvrdilo, že ovládá magistrát. Mimo jiné hodlá těžit ze zisků, které developerům skýtá výstavba trasy metra D, nebo z rozmachu železničního stavitelství.

Pomohl jste na svět stranám typu Věci veřejné. Letos budou volby. Podpoříte zase někoho?

Kdybych někomu dal podporu, byl by to asi trošku polibek smrti. Asi se ale shodneme, že nebýt Věcí veřejných, nebyla by tu Nečasova, ale Paroubkova vláda.

Proč by vaše podpora byla polibkem smrti?

Nejsme v době, kdy by se poslouchalo, co kdo říká, ale všichni se dívají jen na to, kdo to říká. A podléhá se různým fámám a fabulacím. 

Odkud se vzalo vaše označování za kmotra?

Potvrzuje to slova Winstona Churchilla: Nepřátele nehledej v konkurenčních politických stranách. Skuteční nepřátelé jsou v tvé vlastní straně. Kdo takové věci začal šířit? Mirek Topolánek a Marek Dalík. To duo má na slovo kmotr copyright. Byl to politický boj v ODS. Kmotr Hrdlička je ovšem bezúhonný člověk a ten, kdo to v médiích šířil, sedí ve věznici Znojmo. Nepřeji mu nic zlého a myslím, že příběh Marka Dalíka byl hodně ovlivněný politikou.

V době své politické angažovanosti jste se nikdy neocitl v konfliktu zájmů?

Nikdy jsem nebyl politikem placeným z peněz daňových poplatníků. Coby člen rady jsem vždy předkládal daňová přiznání v souladu se zákonem. Nikdy jsem nevlastnil žádnou firmu, která by měla jedinou korunu z obecních nebo státních peněz, a to včetně dotací.

Celý rozhovor si můžete přečíst na webu E15