Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Demisi Valachová podá už v pátek. Jméno svého nástupce zná, ale nesmí říct

Demisi Valachová podá už v pátek. Jméno svého nástupce zná, ale nesmí říct

Ministryně školství Kateřina Valachová v pátek podá do rukou premiéra demisi. Uvedla to v Interview ČT24. Dodala, že s premiérem Bohuslavem Sobotkou konzultovala jméno svého nástupce. Kdo to je, ale neprozradila.

„Dohodli jsme se, že mu předám (premiérovi Sobotkovi – pozn. redakce) osobně demisi v pátek a tentýž den pan premiér bude konat dále,“ uvedla Valachová. Už dříve se mluvilo o tom, že její demise bude podaná s účinností od konce měsíce.

Jméno svého nástupce Valachová zná, nehodlá ho ale prozradit, to prý musí udělat předseda vlády sám. „Já jsem poprosila předsedu vlády zejména o to, zda by mohl zvážit kontinuitu ve vedení resortu i to, že se nacházíme v poměrně citlivé době nejenom z hlediska rozhodování o financování sportu, ale zejména kvůli návrhu rozpočtu, který mě příliš nepotěšil ze strany ministra financí,“ uvedla ministryně. Premiér prý jejím prosbám vyhověl.

Na dotaz moderátorky Valachová odmítla komentovat, zda jejím nástupcem bude náměstek Stanislav Štěch.

Valachová se k demisi rozhodla předminulý týden v souvislosti s podezřením, že se její náměstkyně Simona Kratochvílová domlouvala na sportovních dotacích s předsedou Fotbalové asociace ČR Miroslavem Peltou.

Valachová uvedla, že pro ni poslední týdny byly lidsky i profesně náročné, ale emoce podle ní už opadly. „Já si myslím (...), že všichni ví, že nikdo nic z ministerstva školství neukradl a že jsem naopak konala.“ Valachová se nebrání kandidatuře ve sněmovních volbách. „Voliči posoudí, jestli jsem si vedla dobře nebo nikoli, nechám to na nich,“ dodala.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek