Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Den ve 30 vteřinách: Prezident jmenuje Babiše premiérem 6. prosince, pohřešovanou ponorku mohl poškodit výbuch

720p360p

Prezident Miloš Zeman jmenuje předsedu hnutí ANO Andreje Babiše premiérem kolem 6. prosince. Zhruba o týden později pak jmenuje jeho chystanou vládu. Hnutí ANO dostalo od Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí pokutu 31 000 korun za knihu Andreje Babiše O čem sním, když náhodou spím. Barma a Bangladéš dnes podepsaly memorandum o repatriaci příslušníků menšiny Rohingů do Barmy. A co dalšího se dnes u nás i ve světě stalo?

Prezident jmenuje Andreje Babiše premiérem 6. prosince, vláda má být o týden později

Prezident Miloš Zeman se chystá jmenovat předsedu hnutí ANO Andreje Babiše premiérem kolem 6. prosince, jeho chystanou menšinovou vládu jmenuje zhruba 15. prosince. Zeman to dnes řekl novinářům během své návštěvy Moskvy. Ještě před oficiálním jmenováním se s Babišem setká 28. listopadu, aby vyslechl představu budoucího ministerského předsedy o složení vládního týmu. Babiš už má kandidáty do celé své vlády, řekl serveru iDNES.cz.

Herman uzavřel smlouvu na odkup prasečáku v Letech, stát zaplatí téměř půl miliardy

Stát uzavřel smlouvu s majitelem vepřína v Letech u Písku, který stojí v místě koncentračního tábora pro Romy. Stát za budovy a pozemky zaplatí 450,8 milionu korun včetně daně. Kupní smlouvu dnes v Praze podepsali ředitelka Muzea romské kultury Jana Horváthová a předseda představenstva firmy AGPI, majitele vepřína, Jan Čech. Schvalovací doložku za stát podepsal ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL). Muzeum se bude o areál starat. Dalších až 120 milionů korun se dnes odhaduje jako náklady na sanaci areálu a jeho další úpravy včetně vybudování pietního místa.

ANO dostalo pokutu za Babišovu předvolební brožuru. Musí zaplatit 31 tisíc Kč

Hnutí ANO dostalo od Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí pokutu 31 000 korun za knihu předsedy Andreje Babiše O čem sním, když náhodou spím. ČTK to potvrdil mluvčí hnutí Vladimír Vořechovský. O pokutě pro politický subjekt za porušení pravidel volební kampaně dnes informoval předseda úřadu Vojtěch Weis, konkrétní subjekt neuvedl. Části výtisku chyběly informace o zadavateli a zpracovateli.

Pohřešovanou argentinskou ponorku možná poškodil výbuch, uvedlo námořnictvo

Hledanou argentinskou ponorku možná poškodil výbuch, a to již minulou středu, kdy plavidlo se 44 lidmi na palubě zmizelo v jižním Atlantiku. Také tuto verzi nyní prověřuje námořnictvo, napsal dnes argentinský deník Clarín. Americké letadlo detekovalo jakýsi objekt blízko poslední známé polohy ponorky, uvedla agentura Reuters. Mluvčí námořnictva Enrique Balbi informaci listu nepotvrdil, ani nevyvrátil. Řekl pouze, že námořnictvo získalo poznatky o blíže neupřesněné „hydroakustické anomálii“ či „hluku“. Do oblasti, odkud zvuk pocházel, již vyrazily lodě se senzory.

Barma a Bangladéš se dohodly na návratu Rohingů, kteří utekli kvůli násilnostem

Barma a Bangladéš dnes podepsaly memorandum o repatriaci příslušníků menšiny Rohingů do Barmy. S odvoláním na barmského představitele o tom dnes informovala agentura Reuters. Do Bangladéše od léta uprchlo přes 600.000 Rohingů. „Jsme připraveni je přijmout zpět, až nám Bangladéš odešle příslušné formuláře,“ sdělil Myin Ťain z barmského ministerstva práce, pod které spadají i otázky imigrace.

Vandalové posprejovali sochu maršála Koněva na Praze 6. Jsou na ní rudé letopočty

Na podstavec sochy maršála Koněva v Praze 6 někdo rudou barvou nasprejoval letopočty 1956, 1961, 1968 a 2017. Upozornil na to dnes server Aktuálně.cz. Kolem sochy panuje dlouhodobá kontroverze, v minulosti se objevila iniciativa, žádající její odstranění. Městská část chce sochu doplnit tabulkou, která připomene i kontroverzní otázky života sovětského vojevůdce. Není to první poškození sochy, v roce 2014 ji kdosi částečně natřel růžovou barvou.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek